w

Skoda Kamiq – polski cennik

Kolejny SUV czeskiej marki wjeżdża do polskiej oferty. Kamiq, bo taką nosi nazwę, ma konkurować z takimi tuzami, jak Renault Captur, Peugeot 2008 czy Toyota C-HR.

Wygląda, jak pomniejszony Karoq co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem. W środku czerpie jednak garściami z nowego hatchbacka – modelu Scala. To oznacza niezłe materiały, dobrą ergonomię, praktyczność i przyzwoity poziom przestronności.

Za bazowy egzemplarz trzeba zapłacić 67 150 zł. Właśnie tyle kosztuje wersja Active (podstawowa) uzupełniona 1-litrowym silnikiem TSI o mocy 95 KM, który został zintegrowany z 5-biegową przekładnią manualną. W ofercie jest też 115-konny wariant tej jednostki dostępny z 6-biegowym manualem i DSG o 7 przełożeniach. Topowa wersja to wydatek 91 100 zł. Samochód pojawi się w salonach już we wrześniu. Tak kształtuje się pełny cennik:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co dzieje się z osobówką podczas wypadku z TIR-ami? (Video)

Zajechanie drogi ciągnikowi – przejechanie po aucie (Video)