w

Skoda Enyaq RS 2024. Większy zasięg, większa moc

Skoda Enyaq RS 2024
Skoda Enyaq RS 2024. Większy zasięg, większa moc

Topowa wersja czeskiego, elektrycznego crossovera doczekała się istotnej aktualizacji. Chodzi przede wszystkim o podzespoły układu napędowego.

Jak widać, nawet na rynku samochodów na prąd nie ma mowy o wolnym tempie. Można odnieść wrażenie, że wszelkie zmiany są wprowadzane jeszcze szybciej, niż w przypadku aut spalinowych. Skoda Enyaq RS 2024 jest tego kolejnym przykładem.

To oczywiście flagowa odmiana, która dedykowana jest klientom ceniącym zarówno nowoczesne technologie, jak i dobre osiągi. Dzięki wprowadzonym zmianom, ten rodzinny elektryk oferuje jeszcze większe możliwości.

Skoda Enyaq RS 2024 – dane techniczne

Minęły zaledwie dwa lata (i to niecałe) od wprowadzenia tego modelu, ale Czesi uznali, że nie ma co czekać na lifting. Warto w tym miejscu podkreślić, że odświeżony Enyaq RS trafił już na rynek brytyjski.

Co oferuje czeski crossover w topowym wydaniu? Dwa silniki elektryczne oddają do dyspozycji 335 koni mechanicznych. To naprawdę pokaźna moc w samochodzie, który ma być praktyczny i wygodny dla czterech osób.

Skoda Enyaq RS 2024
Skoda Enyaq RS 2024

Duże stado koni zapewnia bardzo dobre osiągi. Skoda Enyaq RS 2024 przyspiesza do setki w 5,5 sekundy. To wynik na poziomie sportowych kompaktów z napędami spalinowymi.

To zwiastuje utratę zasięgu. A tu psikus! Usportowiony Enyaq otrzymał udoskonalony system zarządzania mocą i energią, który pozwala pokonać do 541 kilometrów na jednym ładowaniu. A to już naprawdę sporo. W przypadku wersji coupe to nawet 547 kilometrów.

>Skoda Kodiaq 2024 już ujawniona. Jest diesel, jest wszystko

Na tym nie koniec pożytecznych nowości. Bateria litowo-jonowa ma tę samą pojemność, ale teraz można ją ładować z większą mocą – już nie 135, a 175 kW. Dzięki temu wzrostowi, naładowanie akumulatora od 10 do 80 procent jest wykonalne w około 28 minut. Wciąż daleko do rekordów, ale każda minuta jest cenna, tym bardziej że ani to przyjemne, ani tanie.

Producent postawił też na drobne zmiany wnętrza. Rok modelowy 2024 zyskał nowe grafiki cyfrowego zestawu wskaźników, przeziernego wyświetlacza i systemu multimedialnego.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel Insignia

Włoski Opel Insignia? To dzieje się naprawdę

Mercedes-AMG GT 63 S E-Performance 2024

Mercedes-AMG GT 63 S E-Performance 2024. Nowa twarz sportowej gwiazdy