w

Skoda chce wyprodukować samochód sportowy, w dodatku elektryczy.

Skoda nie spoczywa na laurach i nie odpuszczając sobie po pogoni za dynamicznie rozwijającym się rynkiem modeli typu SUV.

Z nowymi Kodiaq i Karoq, Skoda pokazała, że dobrze wie jak się za do tego zabrać. Co więcej, firma patrzy w przyszłość, czyli w tym wypadku produkcję pojazdów bezemisyjnych. Jednym z nich będzie samochód sportowy, który będzie inspirowany modelem 110 R Coupe z lat 70, z silnikiem umieszczonym z tyłu inapędem na tylną oś.

Jeden z przedstawicieli Skody odpowiedział: „Tak, ale elektryczny!” Kiedy zapytano go, czy  stworzy model podobny do 110 R, nie ujawnił żadnych szczegółów na ten temat. Nie możemy więc być pewni, kiedy to nadejdzie i czego możemy się spodziewać pod względem osiągów i zasięgu.

Jednak zanim model koncepcyjny wejdzie do produkcji, czeski producent ma zamiar skoncentrować się na modelach, które zostały już potwierdzone. Obejmują one elektryczną wersję Citigo, która ma zadebiutować w 2019 roku, a także produkcyjną wersję koncepcji Vision E, która zadebiutowała w zeszłym miesiącu, w Szanghaju.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Nicky Hayden (1981-2017).

Nowe Renault Megane RS na F1 Grand Prix Monaco.