w ,

Silnik 1.2 PureTech PSA będzie produkowany w Polsce!

Peugeot 208 1.2 PureTech Style

Przejęcie Opla ma dla koncernu PSA strategiczne znaczenie. Poza zwiększeniem statystyk sprzedaży (niemiecka marka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w krajach Środkowej i Zachodniej Europy), pojawiły się też możliwości ograniczenia kosztów i zwiększenie wydajności produkcyjnej.

Fabryka w Tychach cieszy się uznaniem i należy do bardzo zaawansowanych technologicznie. Właśnie dlatego władze francuskiej firmy zdecydowały, że na jej terenie będzie produkowany wielokrotnie nagradzany silnik 1.2 PureTech. Trzycylindrowa jednostka benzynowa jest już montowana w dwóch Oplach: Crosslandzie X i Grandlandzie X. W połowie roku trafi też pod maskę nowego Combo.

Proces produkcyjny tej konstrukcji powinien wystartować już w 2019 roku. Mamy więc jasny przekaz, że przyszłość tyskiego obiektu nie jest zagrożona. To oczywiście ma ogromne znaczenie z perspektywy społecznej, bo pracuje tam kilka tysięcy osób.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szalony cruiser z silnikiem Chevroleta Corvette (Video)

8-minutowe wyprzedzanie – kierowcy ciężarówek w akcji (Video)