w

Shelby GT500, czyli szalona wariacja na temat Mustanga. Przyspieszenie od 0 do 200 km/h (wideo)

Shelby GT500 2021 acceleration
Shelby GT500, czyli szalona wariacja na temat Mustanga. Przyspieszenie od 0 do 200 km/h (wideo)

Legendarny muscle car najnowszej generacji doczekał bardzo wielu konfiguracji. Oto jedna z tych najbardziej zawadiackich.

Shelby GT500 ma w sobie charakter szaleńca, ale takiego, który w odpowiednim towarzystwie potrafi trzymać poziom. Aktualne wcielenie naprawdę dobrze radzi sobie na torze, a przy tym pozostało atrakcyjnym i świetnie brzmiącym coupe.

Pod maską amerykańskiego samochodu znajduje się jednostka 5.2 V8 Supercharged, która oddaje do dyspozycji 760 koni mechanicznych oraz 847 niutonometrów. Ten ogromny potencjał trafia oczywiście na oś tylną.

Jak wynika z danych technicznych, sprint do setki w tym modelu zajmuje tylko 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 290 km/h. Są to naprawdę bardzo dobre rezultaty. Czy rzeczywistość je potwierdzi? Oto próba przyspieszenia do 200 km/h zrealizowana na zamkniętym torze.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wywrotka TIR-a na S12

Konsekwencje źle rozmieszczonego ładunku. Wywrotka TIR-a na S12 (wideo)

Zderzenie z wózkiem widłowym

Zderzenie wózka widłowego i osobówki. Jak jedno na milion (wideo)