w

Samotne koło toczyło się po ulicy. „Oberwały przypadkowe auta” (wideo)

Samotne koło toczyło się po ulicy
Samotne koło toczyło się po ulicy. "Oberwały przypadkowe auta" (wideo)

Zabezpieczenie ładunku to niezwykle istotna sprawa w przypadku transportu. Niestety, niektórzy w tej kwestii postępują lekkomyślnie próbując oszczędzić czas i pieniądze.

A to bywa odwrotne w skutkach i zwyczajnie niebezpieczne – zarówno dla nich, jak i najbliższego otoczenia. Tak też było w tym przypadku, kiedy samotne koło toczyło się po ulicy. Dobrze, że nie zrobiło nikomu krzywdy.

Dokładna lokalizacja zdarzenia nie została ujawniona, ale po lokalnej infrastrukturze można wywnioskować, że to któreś z polskich miast. Data pewnie nie jest dobrze ustawiona. Krótko mówiąc, jest w tym wszystkim sporo tajemnic.

Samotne koło siało zagrożenie

Czas i lokalizacja nie są jedynymi elementami budzącymi wątpliwości. Trudno wskazać również, skąd wziął ten okrągły, ciężki przedmiot. Raczej nie odpadł z jadącego samochodu. Istnieje znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz.

Wydaje się, że samotne koło mogło być elementem przewożonego, źle zabezpieczonego ładunku. W pewnym momencie spadło i zaczęło się toczyć po ulicy. Znacznie mniej popularne założenie mówi o głupich zabawach nieletnich, którzy mogli zepchnąć je wzdłuż ulicy. Sąsiedztwo szkoły to uwiarygadnia.

Samotne koło toczyło się po ulicy
Koło uderzyło bezpośrednio w pas przedni zaparkowanego samochodu

Tak czy inaczej, toczące się ogumienie uderzyło z dwa zaparkowane samochody, które znajdowały się tuż przy jezdni. Dzięki kamerom umieszczonym w kabinie jednego z pojazdów, można dostrzec, gdzie dokładnie i jak doszło do uderzenia.

>Urwane koło TIR-a może być śmiertelnie niebezpieczne. Ten kierowca uciekł w ostatniej chwili (wideo)

Ruch był niewielki, co w pewnym stopniu zmniejszało zagrożenie dla otoczenia. Nietrudno jednak wywnioskować, że ktoś mógł mieć większego pecha, niż właściciel tych samochodów.

Rozpędzone koło, które uderzyłoby w rowerzystę, motocyklistę lub pieszego mogłaby doprowadzić do bardzo poważnego wypadku. Ktoś, kto był jego ostatnim użytkownikiem/właścicielem, zachował się więc lekkomyślnie.

Pamiętajmy, by przed transportem dokładnie zabezpieczyć ładunek, by ten nie stanowił żadnego zagrożenia dla wszystkich w pobliżu. Tylko w ten sposób zminimalizujemy zagrożenie. Nie warto narażać się na niebezpieczeństwo w tak błahy sposób.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford Mustang kontra BMW M3

Ford Mustang kontra BMW M3. Aż 1710 koni na starcie (wideo)

Ferrari Purosangue Carlex Design

Ferrari Purosangue Carlex Design. Pakiet od polskiego tunera