w ,

Samochody używane Toyota – leasing, kredyt czy gotówka?

Używane auta Toyoty
Samochody używane Toyota – leasing, kredyt czy gotówka?

Przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni kupując auto, często stają przed dylematem, jak sfinansować zakup.

Opcji na rynku jest kilka, a najbardziej popularne to leasing i gotówka. Wybór uzależniony jest od indywidualnych oczekiwań i potrzeb klientów. Istnieje grupa niezdecydowanych nabywców, którym należy doradzić, jaki wariant finansowania wybrać.

  1. Jakie finansowanie do zakupu i sprzedaży samochodów?
  2. Samochody używane – czy można wziąć w leasing?
  3. Pewne auto ze sprawdzonego źródła – jak znaleźć?

Niektórzy jako formę finansowania wybierają gotówkę lub faktoring, jednak są to o wiele mniej popularne rozwiązania.

Jakie finansowanie do zakupu i sprzedaży samochodów?

W Polsce samochody używane Toyota, a także samochody używane wszystkich marek najlepiej sprzedają się w leasingu. Dotyczy to głównie samochodów relatywnie nowych, nie starszych niż kilka lat. Wynika to z faktu, że dilerzy oferujący leasing do sprzedaży samochodów używanych mogą dać pośrednio lepszą ofertę.

Wynika to z faktu, że ta forma zakupu stanowi tak zwaną tarczę podatkową. Praktycznie każdy salon Toyota Kraków oferuje taką formę sprzedaży. Dotyczy to dilerów Toyoty i innych marek. Toyota Central Europe ma w swojej ofercie ciekawy program, taki jak pewne auto. Korzystając z programu Toyota pewne auto, ma się pewność zakupu sprawdzonego egzemplarza.

Samochody używane – czy można wziąć w leasing?

Samochody używane można wziąć w leasing tak samo jak nowe. Występują pewne ograniczenia związane jedynie z wiekiem auta, ale programu Toyota Pewne Auto to nie dotyczy, gdyż większość instytucji finansowych chętnie udziela finansowania na takie samochody.

Niezależnie od tego, czy kupuje się samochód w wersji hybrydowej Hydrogen, czy inny, można osiągnąć ciekawe warunki finansowe, a leasing zazwyczaj jest nieco tańszy od kredytu, biorąc pod uwagę możliwość odliczenia podatku. Gdy okres leasingowania się kończy, możliwa jest zamiana samochodu w salonie na kolejny.

Pewne auto ze sprawdzonego źródła – jak znaleźć?

Chcąc znaleźć sprawdzone auto, wystarczy wejść na odpowiednią stronę dilera i wyświetlić ofertę lepiej dostosowaną. Poprawne funkcjonowanie strony zapewnia używanie plików cookies, a chcąc zmienić indywidualne ustawienia prywatności, można to zrobić. Strony dilerów Toyoty pozwolą znaleźć wszystkie dane kontaktowe do przedstawicieli, oraz oferowane przez nich modele aut.

Można tak znaleźć także precyzyjnie określone warunki finansowania w danej sytuacji. Chcąc znaleźć pewne auto, najlepiej bazować na renomowanych i sprawdzonych dilerach, którzy cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów i sprzedają auta pochodzące z pewnego źródła, udzielając stosownej gwarancji na swoje produkty.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GP Austrii 2022 wyniki

Grand Prix Austrii 2022: Leclerc zwycięża, Verstappen i Hamilton na podium

Porzucona Isetta

Zardzewiałe BMW Isetta po 40 latach w lesie. Ile „wyciągnie” na prostej?