w ,

Samochody dostawcze poleasingowe – sprawdź, czy powinieneś wybrać to rozwiązanie!

Wybór poleasingowych samochodów dostawczych dla firmy lub jednoosobowej działalności gospodarczej to coraz częściej wybierane rozwiązanie, które dla wielu osób stanowi najwygodniejszą i najbardziej opłacalną opcję. Sprawdź, na czym polega zakup aut dostawczych z leasingu, jaki model wybrać i gdzie szukać najbardziej atrakcyjnych ofert.

1. Samochód poleasingowy – co to znaczy?

2. Różnice między samochodami poleasingowymi a samochodami z komisu?

3. Czy zakup samochodu dostawczego poleasingowego jest opłacalny?

4. Samochody dostawcze poleasingowe ? jaki model wybrać i gdzie kupić?

Samochód poleasingowy – co to znaczy?

Samochód poleasingowy to pojazd, który był użytkowany podczas leasingu, jednak po jego zakończeniu nie został wykupiony przez osobę będącą stroną umowy. Są to zazwyczaj nowe, maksymalnie kilkuletnie auta. Znajdują się one zwykle w dobrym stanie wizualnym oraz technicznym, ponieważ firmy zajmujące się leasingiem oferują pełne ubezpieczenie i serwis swoich pojazdów na czas trwania umowy. Ogromną zaletą jest także zarejestrowana historia samochodu, łącznie z ewentualnymi kolizjami czy usterkami. Auto może zostać zakupione na umowę kupna-sprzedaży, ale również na fakturę VAT, co stanowi bardzo opłacalną opcję dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Różnice między samochodami poleasingowymi a samochodami z komisu

Wiele cech sprawia, że samochody dostawcze poleasingowe są bardziej atrakcyjne, niż auta z komisu. Przede wszystkim, znana jest ich pełna historia, dzięki czemu kupujący nie musi się obawiać, że pojazd posiada jakieś ukryte wady, został skradziony lub w rzeczywistości ma większy przebieg, niż znajduje się na liczniku. Pojazdy znajdują się zwykle w naprawdę dobrym stanie technicznym i wizualnym, ponieważ były użytkowane głównie (lub wyłącznie) w celach służbowych, związanych z działalnością firmy korzystającej z leasingu. Wiek auta to zwykle poniżej dziesięciu lat, dlatego kupujący może nie obawiać się, że auto szybko przestanie nadawać się do eksploatacji. Dodatkowo, sprzedawcy samochodów dostawczych oferują często atrakcyjne rabaty i ograniczają niezbędne formalności do minimum.

Czy zakup samochodu dostawczego poleasingowego jest opłacalny?

Zakup auta dostawczego to ogromny wydatek, dlatego przedsiębiorcy często decydują się na kupienie pojazdów pochodzących z rynku wtórnego. Samochody dostawcze poleasingowe zazwyczaj charakteryzują się lepszą ceną niż podobne modele w tym samym wieku oraz stanie technicznym i wizualnym. Dodatkowo, zakup takiego pojazdu może zostać zrealizowany nie tylko w oparciu o umowę kupna-sprzedaży, ale również na fakturę VAT, dlatego jest bardzo opłacalny dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Wiele firm oferujących dostawcze auta poleasingowe daje też na nie gwarancję, co stanowi dodatkową korzyść.

Samochody dostawcze poleasingowe ? jaki model wybrać i gdzie kupić?

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących samochody dostawcze poleasingowe. Najlepiej jest skorzystać ze sprawdzonych usług od zaufanych sprzedawców, które dostępne są na przykład w linku powyżej. Wśród dostępnych modeli ogromną popularnością cieszą się między innymi Mercedes-Benz Sprinter, Mercedes-Benz Citan, Volkswagen Caddy, Volkswagen T5, Volkswagen LT, Volkswagen Crafter, Opel Movano, Opel Combo, Peugeot Partner, Peugeot Boxer, Peugeot Expert, Nissan Cabstar, Fiat Fiorino, Fiat Ducato czy Ford Transit. Podczas wybierania konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na jego pojemność, możliwości i przede wszystkim potrzebne uprawnienia, ponieważ nie wszystkie samochody dostawcze mogą być prowadzone przez kierowców ze standardowym prawem jazdy z kategorią B2 (do 3,5 tony).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2000 KM w jednym rzędzie! SLR Mclaren kontra DBS i GTC4 Lusso (wideo)

Hyundai Tucson 2021 – wnętrze przeszło rewolucję