w

Russell jechał po swój pierwszy punkt. Uderzył jednak w barierki jadąc za samochodem bezpieczeństwa

George Russell na torze Imola
Geroge Russell miał szanse na pierwszy punkt w F1

George Russel to bez wątpienia utalentowany kierowca. Były partner Kubicy w Williamsie wykazuje się niezwykłą szybkością w kwalifikacjach.

Jego tempo wyścigowe jest jednak wyraźnie gorsze. Problemem były przede wszystkim starty, ale Brytyjczyk zrobił już postępy w tym aspekcie. Warto również zaznaczyć, że jego bolid jest znacznie bardziej konkurencyjny, niż sezon temu.

Grand Prix na torze Imola mogło być dla niego historycznym wydarzeniem. Pech kierowców z czołówki (m.in. Verstapenna i  Ocona) sprawił, że na 10 okrążeń przed metą jechał na punktowanej, 10. pozycji. Wtedy też wyjechał samochód bezpieczeństwa.

George Russell na torze Imola
Geroge Russell miał szanse na pierwszy punkt w F1

Wszyscy poruszali się więc znacznie wolniej, niż umożliwiają jednostki bolidów. Russell chciał najpewniej utrzymać temperaturę opon, dlatego na moment gwałtownie przyspieszył. Niestety, stracił panowanie nad bolidem i uderzył w barierki.

Uszkodzenia były na tyle znaczne, że został wykluczony z wyścigu. Tym sposobem wciąż nie ma punktów i pnie się w niechlubnej klasyfikacji kierowców z największą liczbą wyścigów bez żadnej zdobyczy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Policja przygniotła złodzieja motocykla

Wyjątkowo bolesne zatrzymanie złodzieja motocykla: Został przygnieciony radiowozem

Katowice kobieta szeryf

Katowice: Kolejny szeryf na drodze. Tym razem kobieta