w

Ruda Śląska: Typowe wymuszenie i kolizja na rondzie (Video)

Wymuszenie na rondzie i kolizja
Ruda Śląska: Typowe wymuszenie i kolizja na rondzie (Video)

Ronda to najbezpieczniejsza forma skrzyżowań, jaka została wymyślona. Nie daje jednak gwarancji, czego dowody pojawiają się każdego dnia.

Ruch okrężny pozytywnie wpływa także na udrożnienie jezdni – krótko mówiąc, minimalizuje ryzyko powstawania zatorów drogowych lub przyspiesza ich likwidowanie. Kierowcy pozostają jednak wierni swej niedoskonałości, dlatego nawet w takich miejscach dochodzi do niepożądanych sytuacji.

Klasyczne zagapienie

Oto kolejna taka historia. Tym razem prosto z Rudy Śląskiej. Na nagraniu z miejskiego monitoringu doskonale widać, jak jeden z kierowców wymusza pierwszeństwo i wjeżdża przed maskę pojazdu. W wyniku tego dochodzi do kolizji.

Zderzenie nie było na tyle silne, by ktoś doznał poważnych obrażeń – prędkości były niskie, a w chwili uderzenia auta zmierzały już prawie w tym samym kierunku. Uczestnicy zdarzenia mogli więc udać się w bezpieczne miejsce, by sprawdzić uszkodzenia i załatwić formalności.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

200 dolars car

Wydał 200 dolarów na auto, które stworzył własnymi rękami. Było warto! (Video)

Wypadek Zakręt Mistrzów Ruda Śląska

Kolejny wypadek na Zakręcie Mistrzów: Zderzenie dwóch pojazdów i dachowanie (Video)