w

RS4 vs RS7 – bratobójczy pojedynek sportowych Audi! (wideo)

Wczoraj udostępniliśmy materiał pokazujący wewnętrzny pojedynek w Porsche. Tym razem do sieci trafił materiał z innym bratobójczym porównaniem. Ponownie mowa o niemieckich modelach, tyle że rodem z Ingolstadt.

Audi doskonale wie, że wizja auta sportowego została poszerzona i dziś pod tym określeniem mogą kryć się skrajnie różne propozycje, które łączy jeden wspólny mianownik – świetne osiągi. Właśnie dlatego w gamie tego producenta znajdziemy bardzo mocne i skuteczne samochody z praktycznymi nadwoziami

RS4 i RS7 – drag race

Właśnie one wzięły udział w tym porównaniu. RS4 ma pod maską 2,9-litrowe V6 Twin-turbo, które generuje 450 KM i 600 Nm. Z kolei większy brat, RS7, posiada 4-litrowe V8 zdolne produkować 600 KM i 800 Nm. W obu przypadkach moc na obie osie przenosi 8-biegowy, dwusprzęgłowy automat.

Te liczby wskazują na zwycięstwo mocniejszego Audi, ale różnica w wadze to 315 kg na korzyść tego mniejszego. Wynik nie jest zatem taki oczywisty. Czas więc sprawdzić, który model okazał się szybszy na prostym odcinku (start od 3:28):

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejażdżka z dzieckiem po torze wyścigowym. Urocze i miłe, ale… (wideo)

Wybuch przewróconej cysterny – tragiczna próba kradzieży paliwa (+18, wideo)