w

Rowerzysta na Zakopiance: Z pobocza na prawy pas – tuż przed maską samochodu (wideo)

Jazda rowerem po Zakopiance
Rowerzysta na Zakopiance: Z pobocza na prawy pas - tuż przed maską samochodu (wideo)

Jazda na rowerze po polskich drogach jest sporym wyzwaniem. Nie tylko ze względu na infrastrukturę, ale też poziom kultury.

Nie jest tajemnicą, że wina leży tu po obu stronach. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści nie potrafią się często zachowywać w bezpieczny i rozsądny sposób. Czasami dochodzi więc do niepokojących zdarzeń, które mogą kończyć się kolizjami, potrąceniami i wypadkami.

W tej historii z Zakopianki dziwnie zachował się rowerzysta, który najpierw jechał poboczem, a potem przeciął linię ciągłą i wjechał na prawy pas. Kierowca rozpędzonego samochodu musiał hamować. Nie mógł wyprzedzić użytkownika jednośladu, bo na lewym pasie znajdował się inny pojazd.

Rowerzysta wrócił na pobocze. Jesteśmy ciekawi, ile jeszcze razy zmieniał tor jazdy. Pozostaje mieć nadzieję, że nie doprowadził do przykrych konsekwencji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7even50 One

Kompaktowa przyczepka jako namiastka kampera: Ciekawy projekt niemieckiej firmy

Sprzedaż nowych aut marzec 2021

Sprzedaż nowych aut w Polsce – marzec 2021. Toyota przed Skodą i Volkswagenem