w

Rondo turbinowe to duże wyzwanie dla kierowców. Oto kolejny tego przykład (wideo)

Zderzenie na rondzie turbinowym
Rondo turbinowe to duże wyzwanie dla kierowców. Oto kolejny tego przykład (wideo)

Nie ma wątpliwości, że ruch okrężny stanowi najbezpieczniejszą formę łączenia różnych kierunków jazdy.

To jednak nie oznacza, że w takich miejscach nie dochodzi do niepożądanych zdarzeń. Przykładowo, rondo turbinowe to duże wyzwanie dla kierowców, którzy nie wiedzą, jak się na nim ustawić, by je opuścić w oczekiwanym miejscu.

Na takich skrzyżowaniach dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa, które nierzadko kończą się kolizjami. To kolejny tego przykład. Wzięły w nim udział dwa samochody – Volvo XC60 oraz Ford Mustang.

Zderzenie na rondzie

Jak wynika z nagrania pochodzącego z samochodu uczestnika zdarzenia, kierowca szwedzkiego SUV-a zdecydował się przeciąć tor jazdy innego użytkownika ruchu. Tym sposobem znalazł się na kursie kolizyjnym.

Doszło do zderzenia, w którym ucierpiały na szczęście tylko samochody. Uszkodzone zostały zderzaki, błotniki, reflektory i atrapy chłodnic. Oba pojazdy były zdolne do samodzielnego opuszczenia ronda w celu udrożnienia w ruchu.

Sprawcą zdarzenia został kierowca Volvo, który nie ustąpił pierwszeństwa. Miał prawo przeciąć tor jazdy, ale z uwzględnieniem przepuszczenia uczestników ruchu, którzy z niego korzystali.

To oczywiście jeden  z bardzo wielu przykładów niepożądanych zdarzeń na rondach. Kierowcy nie zawsze wiedzą, jak poruszać się w ruchu okrężnym i nie zwracają uwagi na zbliżające się pojazdy.

Rondo turbinowe jest znacznie trudniejsze do pokonania, niż klasyczne z jednym pasem. Każdy posiadacz prawa jazdy powinien jednak umieć z niego korzystać.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dachowanie Land Roverem

Dachowanie przy 20 km/h. Wielki SUV odbił się od Yarisa (wideo)

Podpalenie auta na stacji paliw

Oblał auto benzyną i je podpalił podczas tankowania. W kabinie była kobieta (wideo)