w

Rolnik ukradł czołg rosyjskiemu agresorowi. Wziął go na hol traktorem (wideo)

Kradzież rosyjskiego czołgu
Rolnik ukradł czołg rosyjskiemu agresorowi. Wziął go na hol traktorem (wideo)

NATO i Stany Zjednoczone w końcu reagują tak, jak powinny od początku. Putin natomiast grozi atakiem nuklearnym.

Na tym etapie wszyscy przestają się bać 70-letniego szaleńca, ponieważ w ciągu kilku dni doprowadził do tysięcy zbrodni i już nikt nie wierzy w jego „europejską resocjalizację”. Przyszedł czas na odpowiedzi, które doprowadzą do końca jego agresji. Co istotne, nawet ukraińscy cywile radzą sobie świetnie. Jeden rolnik ukradł czołg rosyjskiemu agresorowi. Wydaje się, że przejęta maszyna to MT-LB – transporter, który został uzupełniony działem dużego kalibru.

Przejęcie czołgu
Działania partyzanckie zawsze mają ogromny wpływ na wyniki wojen

Trudno w to uwierzyć, ale maszynę wziął na hol swoim ciągnikiem. Wszystko zostało nagrane i trafiło do sieci. Spora liczba rosyjskich żołnierzy kapituluje, wycofuje się z pola walki i zawraca. Porzucany jest więc kosztowny sprzęt.

Wojny wygrywają partyzanci

Nie jest tajemnicą, że wojny, które mają charakter pierwotny (wykorzystujący piechotę i sprzęt naziemny) wygrywane są dzięki partyzantom. W przypadku Ukraińców można liczyć na miliony obywateli wyposażanych w broń od zachodnich sąsiadów.

W takich sytuacjach strach schodzi na dalszy plan i zaczyna się walka o przetrwanie i swoją ziemię. Rosyjski agresor z pewnością nie spodziewał się takiego oporu. Wkrótce jego problem będzie jeszcze większy, bo ochotnicy z całego świata zjeżdżają, by pomóc Ukrainie.

Wśród nich są amerykańscy weterani i nie tylko. Przy nich czeczeńscy najemnicy są jak dzieci we mgle. Konflikt narasta, ale Unia Europejska wreszcie wzięła się do pracy. Wyśle nawet samoloty bojowe Ukraińcom.

Ten rolnik będzie natomiast symbolem odwagi i zaangażowania narodu ukraińskiego. Czas działa na korzyść Ukraińców. Putina nie stać na okupowanie 45-milionowego narodu wyposażonego w broń po zęby. Politycznie już przegrał, bez względu na wynik. Zaraz może przegrać i militarnie, czego życzymy mu z całego serca.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda CR-V 2023 by Kolesa

Honda CR-V 2023 – tak może wyglądać! Mamy niezależne grafiki

Ubezpieczenia auta - jak zdobyć najtańsze

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia samochodu?