w

Rolls-Royce z kartonu? Młody chłopak potrzebował 30 dni na jego stworzenie

Kartonowy Rolls-Royce
Rolls-Royce z kartonu? Młody chłopak potrzebował 30 dni na jego stworzenie

W wielu zakątkach świata trudno marzyć o luksusowych samochodach. Młodzież ma jednak swoje marzenia i stara się je realizować w miarę możliwości.

Tak też jest w przypadku tego azjatyckiego youtubera, któremu z pewnością bardzo podobają się modele brytyjskiej marki. Nie dysponował oczywiście odpowiednimi funduszami, dlatego postanowił własnymi rękami stworzyć coś, co będzie nawiązywało do wyjątkowych maszyn. I tak powstał Rolls-Royce z kartonu. Tak, z kartonu.

Konstruowanie z tego, co jest pod ręką

Choć brzmi to dziwnie i tak też wygląda, trzeba ukłonić się przed ambicją i umiejętnością robienia czegoś z niczego. Młody chłopak miał do dyspozycji stary silnik z jednośladu, na którym oparł układ napędowy. Umieścił go na stalowej ramie, którą wykonał. Została ona obita tekturą, która przybrała kształt, który ma nawiązywać do najdroższego modelu w historii brytyjskiego producenta.

Czy w tym projekcie aby na pewno widoczny jest Rolls-Royce Boat Tail? No cóż, można mieć pewne wątpliwości. Warto jednak podkreślić, że pojazd skutecznie zwraca na siebie uwagę. Może nawet lepiej niż luksusowe auta.

Przypomnijmy, że prawdziwy Rolls-Royce Boat Tail kosztował 28 milionów dolarów.  Prezentowany Rolls-Royce z kartonu zmieścił się natomiast w maksymalnie kilkuset dolarach. Najwięcej pieniędzy mogły pochłonąć stalowe elementy oraz silnik. Cała reszta mogła zostać znaleziona na złomowisku lub… w skupie makulatury.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprint kwalifikacyjny Monza 2021 - wyniki

Sprint kwalifikacyjny F1 na torze Monza: Bottas pierwszy, Hamilton stracił drugie miejsce. Pech Kubicy

BMW X6 M Manhart

Karbonowy zawrót głowy. BMW X6 M po tuningu firmy Manhart