w

Rolls-Royce stworzy crossovera!

Kilka dni temu wspominaliśmy, że brytyjska marka rozważa stworzenie własnego crossovera. Właśnie zapadły ostateczne decyzje.

rolls_royce

Nowinę obwieścili szefowie Rolls-Royce’a, Peter Schwarzenbauer i Torstern Mueller-Oetvoes. W liście otwartym potwierdzili, że marka pracuje nad nowym modelem. Co ciekawe, w opisie nadchodzącej konstrukcji ani razu nie padło słowo crossover – najwidoczniej to określenie ubliża wyjątkowości marki. Zamiast tego możemy przeczytać o „luksusowym samochodzie z wysokim nadwoziem, o ponadprzeciętnej prezencji i elegancji, który będzie w stanie pokonać każdy teren”. Model ma powstać w oparciu o zupełnie nową, aluminiową płytę podłogową. Nie ujawniono jednak przybliżonej daty debiutu – naszym zdaniem może to nastąpić już za około 2-3 lata. Szefowie liczą, że nowy model pomoże w zapewnieniu spokojnej przyszłości dla marki. To trochę smutne, że nawet Rolls-Royce nie był w stanie oprzeć się obowiązującym trendom…

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aston Martin Vantage GT3

Lotus Evora 400