w

Rolls-Royce Phantom Mansory

Nowy Rolls-Royce Phantom jest oczywiście rozwinięciem koncepcji, którą znamy już z poprzedniej generacji. To oznacza stylistyczny majestat podkreślany konserwatywnymi kształtami i wszechobecnym chromem.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że taka sylwetka nie jest wdzięczna dla firm tuningowych. Mimo tego, niektóre z nich i tak decydują się na tworzenie pakietów. Przykładem może być Mansory wykazujące się odwagą przy każdym projekcie. W tym przypadku postawiono na zmodyfikowane zderzaki, dokładki progowe, obniżone zawieszenie, wieloramienne felgi i kilka konfiguracji. Nie zabrakło także nowych wykończeń wnętrza i logotypów.

Sercem auta jest jednostka V12, która generuje 563  KM i 900 Nm. Mansory podniosło jednak potencjał do 602 KM i 950 Nm. O ile moc robi na mnie wrażenie, o tyle przeróbki wizualne – nieco mniej…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-AMG A 35 – polski cennik

Unikatowy Cadillac trafi na aukcję. Istnieją tylko dwie sztuki!