w

Rolls Royce Boat Tail. Wyjątkowy projekt na specjalne zamówienie

Rolls Royce Boat Tail
Rolls Royce Boat Tail. Wyjątkowy projekt na specjalne zamówienie

Luksusowa, brytyjska marka pokazała światu kolejny unikatowy projekt, który powstał na specjalne zamówienie.

Rolls-Royce Boat Tail nawiązuje do luksusowych jachtów, co oczywiście nie jest zaskoczeniem. Jego sylwetka jest zaskakująco opływowa, jak na model tego producenta. Długi, zwężający się tył nawiązuje nie tylko do jachtów, ale też przypomina samochody zabytkowe. Uwagę zwraca „morski” lakier, który uzupełniają dedykowane felgi.

Rolls Royce Boat car
Jak sama nazwa wskazuje, projekt został zainspirowany luksusowymi jachtami

Nie zabrakło również ręcznie malowanej maski i elementów drewnianych, które zostały zainspirowane wykończeniem pokładowym. Te drugie są jednocześnie klapami skrywającymi naczynia i szkło o wysokiej jakości.

Genialnie prezentuje się także skórzany dach. który nie tylko nie zaburza sylwetki (jak często ma to miejsce), ale też nadaje jej dynamiczną formę. Ponadto, bardzo dobrze wyglądają elementy oświetlenia – są minimalistyczne i eleganckie zarazem.

Rolls Royce Boat Tail design
Tylne skrzydła skrywają zestaw piknikowy najwyższej jakości

Wnętrze zostało wykonane z najwyższej jakości materiałów. Zdobią je drewniane, skórzane oraz aluminiowe dekory. Tonacja kolorystyczna została oczywiście przeniesiona z karoserii. Jak można się domyślać, użytkownik może liczyć na najbogatsze wyposażenie.

Z kolei pod maską brak zaskoczeń. Mieszka tu legendarna jednostka 6.7 V12, która jest dostępna w różnych modelach brytyjskiej marki. Rolls-Royce nie udostępnił danych technicznych, ale można przypuszczać, że generuje około 600 koni mechanicznych.

Rolls Royce Boat Tail
Sercem auta jest silnik 6.7 V12 generujący około 600 koni mechanicznych

Rolls-Royce Boat Tail to prawdziwy unikat, który nie doczeka się drugiego egzemplarza. Cena nie została ujawniona, ale można podejrzewać, że była horrendalna. Przypomnijmy, że równie unikatowy Sweptail został sprzedany w 2017 roku za 12,8 miliona dolarów…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Volkswagen Passat 2023

Nowy Volkswagen Passat bez wersji sedan. Diesel też przejdzie do historii

Opel Movano 2021

Kolejny bliźniak dostawczaków Stellantis. Opel Movano w nowym-starym wydaniu