w

Robert Kubica zdobył tytuł mistrzowski!

Robert Kubica i Maciej Baran przejdą do historii polskiego motorsportu jako pierwsi Polacy, którzy sięgnęli po tytuły mistrzów świata FIA. W klasyfikacji WRC2 podczas siedmiu startów zwyciężyli pięć razy. Kubica nie tryska jednak radością, traktując rajdy jako środek a nie cel.

 

Cel na ten sezon był inny, ale kiedy okazało się, że jestem wstanie nauczyć się jazdy na szutrze mogę osiągnąć dobry wynik. Jestem zadowolony, ale przed mną długa rehabilitacja. Ten rok miał pozwolić mi na powrót do zdrowia i zdobycia doświadczenia. Chcę wrócić do bolidów, rajdy pomagają mi w rehabilitacji i mogę czymś zająć głowę. ? przyznał na mecie Rajdu Katalonii Kubica, który wygrał imprezę w klasyfikacji WRC2 z przewagą 5 minut i 15.8 sekundy nad Yazeedem Al Rajhi. W klasyfikacji generalnej rundy Kubica i Maciej Baran, który zdobył także tytuł mistrza świata pilotów w WRC2, zajęli dziewiąte miejsce.

 

Kubicę i Barana czeka jeszcze jeden występ w tym roku w RMŚ. Zadebiutują w samochodzie WRC z zespołu Citroen Racing w Rajdzie Wielkiej Brytanii.

 

Rajd Katalonii wygrał Sebastien Ogier, pokonując zespołowego kolegę Latvalę o 32.9 sekundy i Hirvonena o minutę i 13.7 sekundy.

 

Autor: Wojciech Fuk 
Zdjęcie: Citroen Racing

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Jetta Hybrid – z voltami w baku

Wazuma V8F Matt Edition