w

Robert Kubica o najlepszym prezencie: „Miałem wtedy 4-5 lat…” (wideo)

Robert Kubica wywiad grudzień 2022
Robert Kubica o najlepszym prezencie: "Miałem wtedy 4-5 lat..." (wideo)

Do sieci trafił kolejny wywiad z najlepszym polskim kierowcą wyścigowym. Przeprowadził go Cezary Gutowski, który od lat jest bardzo blisko kariery jedynego człowieka z polskim obywatelstwem, który odnosił sukcesy za kierownicą bolidu F1.

Krótki materiał został zrealizowany podczas Sportowego Podsumowania Roku, czyli wydarzenia zorganizowanego przez głównego sponsora, którym jest Orlen. Na evencie zagościli znani sportowcy znajdujący się pod skrzydłami koncernu. Nie zabrakło również nowych twarzy mających potencjał na medale i puchary w wielu dyscyplinach.

Robert Kubica podzielił się kilkoma informacjami na temat wokół motorsportu. Musiało również pojawić się pytanie dotyczące jego przyszłości. Polak nie ujawnił szczegółów, ale powiedział, że był bardzo blisko najważniejszej kategorii w wyścigach długodystansowych, jednakże nie udało się dopiąć wszystkiego na ostatni guzik.

Jednocześnie wyjawił, że najpewniej znajdzie się ponownie w prototypie LMP2, co zwiastuje kolejne zmagania w WEC. Jeszcze nie zdradził, który zespół będzie przez niego reprezentowany. Najpewniej inny, niż ten, z którym zakończył miniony sezon.

Robert nie wykluczył swojej przyszłości w Formule 1. Oczywistym jest, że wiele tu zależy od Orlenu. Podejrzewamy, że koncern prowadzi negocjacje. Polak wciąż może być kierowcą rezerwowym z możliwością jazdy w treningach.

Pamiętajmy, że Zhou ma kontrakt do końca sezonu 2023, Fred Vasseur przeszedł do Ferrari, Alfa Romeo wkrótce opuści szeregi zespołu, a nowym CEO teamu został Andreas Seidl, który był blisko Roberta, gdy ten startował w BMW Sauber.

 

Pomiędzy odejściem Alfy Romeo, a przyjściem Audi jest luka sezonowa, którą teoretycznie można wykorzystać. Pamiętajmy jednak, że zależności ekonomiczne i polityczne są normą w F1 i przebicie się nie będzie łatwe. Alonso udowadnia jednak, że nawet po 40-tce można świetnie jeździć. Przypomnijmy, że Robert jest starszy od Lewisa Hamiltona o zaledwie kilka miesięcy.

Przejdźmy do dalszej części wywiadu. Polak wyjawił w nim to, co było dla niego największym zaskoczeniem sezonu 2022. Okazało się, że to słaba dyspozycja Mercedesa, który miał wciąż być na szczycie.

Na koniec wyjawił, jaki prezent był dla niego najcenniejszy. Odpowiedź nie była zaskakująca. Gdy miał 4-5 lat, otrzymał samochodzik. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy chodziło o zwykłą zabawkę, czy jednak o gokarta. Tak czy inaczej, wtedy narodziła się jego pasja do motoryzacji, która zaowocowała sukcesami zarówno w wyścigach, jak i rajdach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przyczepa kempingowa wykonana przez parę Amerykanów

Otwierasz zwykłą przyczepę, a tam mały dom. Niezwykły projekt fanów turystyki (wideo)

Niezachowanie odstępu i kolizja

Kierowca zatrzymał się przed lewoskrętem, mimo zielonego światła. Po chwili doszło do kolizji (wideo)