w

Road rage na S8: wzajemne taranowanie zakończone na barierkach (wideo)

Brak wyobraźni na drodze może mieć fatalne skutki. Istnieje jednak wielu kierowców, którzy lekceważą przepisy i ryzykują na wszelkie sposoby.

Niekiedy wiąże się to z impulsywnością, która przeradza się w agresję. Polska nie jest tu wyjątkiem, czego przykłady możemy obserwować praktycznie codziennie. To oczywiście niepokoi, dlatego konieczne są rozwiązania, które umożliwią zwiększenie bezpieczeństwa. Nie, nie są to wyższe mandaty, a budowanie świadomości.

Taranowanie na S8

Jeżeli nic się nie zmieni, wciąż będzie dochodziło do takich sytuacji, jak ta z poniższego nagrania. Użytkownik srebrnego sedana najprawdopodobniej postanowił wyprzedzać prawym pasem, ale się nie zmieścił. Druga hipoteza zakłada celowy kontakt z drugim kierowcą.

Osoba prowadząca czarne auto nie pozostała dłużna i w rewanżu uderzyła w Mercedesa. W wyniku tego, jeden z kierowców stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę. Obyło się bez ofiar, ale gdyby metalowa zapora nie wytrzymała, mogłoby dojść do tragedii.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy pomiędzy uczestnikami zdarzenia doszło do konfliktu na wcześniejszym odcinku S8. Pamiętajcie, by zawsze trzymać nerwy na wodzy i nie ryzykować życiem lub zdrowiem. Przy wysokiej prędkości czas reakcji jest ograniczony, a konsekwencje potencjalnego zderzenia mogą być dramatyczne.

Konieczność poprawy kultury jazdy

Aby uniknąć takich historii, potrzebne są budowanie świadomości i poprawa kultury jazdy. Powinno się tego uczyć już na kursach przygotowawczych do egzaminu, ale też podczas dodatkowych szkoleń. Trzymanie się lewego pasa i prowokowanie do jazdy na zderzaku to przepis na kłopoty, podobnie jak hamowanie przed maską i próba zepchnięcia.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy dziura w drodze ma wielkość samochodu… (Video)

Oto najbardziej szalone skrzyżowanie w ruchu drogowym (wideo)