w

Replika Bugatti za 651 000 złotych. Kogoś poniosło

Bugatti Veyron replika
Replika Bugatti za 651 000 złotych. Kogoś poniosło

Niezależne projekt bywają mniej lub bardziej udane, ale łączy je zawsze jedno: brak zwrotu inwestycji.

Wrzucenie dużych pieniędzy w coś, co spełnia głównie nasze oczekiwania oznacza również problemy przy potencjalnej odsprzedaży. Ta replika Bugatti może wpisywać się w tę teorię. Ktoś chce za nią aż 150 tysięcy dolarów, co przy aktualnym kursie (4,34) oznacza wydatek 651 tysięcy złotych.

Ta kwota wydaje się zaporowa. Owszem, oryginalny Veyron kosztuje ponad 8 milionów złotówek, ale dzieli go przepaść. Niewielu fanów motoryzacji chce jeździć podróbką, której cena sięga wartości nowych limuzyn klasy premium.

Replika Bugatti – typowa baza

Fundamentem tego projektu został Pontiac GTO z 2004 roku. Krótko mówiąc, leciwa już konstrukcja. Warto jednak zaznaczyć, że autorowi udało się zachować zbliżone proporcje samochodu, dlatego z daleka można się pomylić.

Replika Bugatti
Nawet z bliska można pomylić ten projekt z oryginałem

Wnętrze jest również gruntownie przerobione, ale nie jest już w stanie ukryć wątpliwego pochodzenia. Zarówno zegary, jak i konsola centrala odbiegają od oryginału. Kręcenie nosem wzbudza także panel drzwiowy, który nie dochodzi do słupka.

Zobacz także: Tania replika Bugatti Chiron. Patrząc z daleka pomyślisz, że to oryginał (wideo)

W oryginale znajduje się silnik W16 generujący co najmniej 1000 koni mechanicznych oraz 1250 niutonometrów. Przenoszeniem tych wartości na obie osie zajmuje się siedmiobiegowa przekładnia automatyczna. W takiej konfiguracji można liczyć na setkę w zaledwie 2,5 sekundy i 406 km/h prędkości maksymalnej.

Bugatti Veyron replika
We wnętrzu widać już jednak spore niedoskonałości w porównaniu do seryjnego Veyrona

Jak można się domyślać, tutaj nie ma do dyspozycji takiego arsenału. Zamiast drogiego i cennego układu, domorosły inżynier postanowił wykorzystać jednostkę LS2 V8 o pojemności 5,7 litra. Oddaje ona do dyspozycji około 350 koni mechanicznych.

Przenoszeniem mocy zajmuje się czterobiegowa przekładnia automatyczna. Osiągi nie zostały podane, ale z pewnością bardzo odbiegają od tych, których można oczekiwać po prawdziwym Veyronie.

Prezentowana replika Bugatti jest dostępna na portalu ogłoszeniowym eBay. Czy rzeczywiście ktoś zdecyduje się poświęcić na nią 150 tysięcy dolarów? To w

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seria 7 - nowy przód

Nowe BMW serii 7 z klasycznym frontem – projekt niezależny

Hyundai Ioniq 5 lifting

Hyundai Ioniq 5 2023 – większa bateria, lusterko z kamerą