w

Renault zapowiedziało koncepcyjnego vana, który ma być jak 5-gwiazdkowy hotel

Renault Hippie Caviar
Renault zapowiedziało koncepcyjnego vana, który ma być jak 5-gwiazdkowy hotel

Francuska marka posiada ciekawą flotę samochodów użytkowych. Na ich podstawie powstają między innymi kampery.

Teraz Renault zapowiedziało vana, który ma być jak 5-gwiazdkowy hotel. Co kryje się pod tym stwierdzeniem? Elektryczny Trafic dostosowany do aktualnych potrzeb osób lubiących komfortowe podróżowanie.

Określany jest mianem hipisowskiego, co niewiele mówi. Francuzi nie ujawnili za wiele szczegółów. Wszystko, co można wywnioskować znajduje się na dołączonych projektach graficznych przedstawiających koncept.

Kamper Renault - taras
Na dachu pojazdu znajduje się taras

Pierwsze, co rzuca się w oczy to dwukolorowa karoseria. Bardzo intrygująco prezentuje się natomiast taras znajdujący się na dachu. Dostęp do niego ułatwia drabina umiesczona na boku karoserii. U góry znajdują się rozkładane oparcia i stolik kawowy.

Wnętrze widać w niewielkim stopniu. Wiadomo jedynie, że znajduje się w nim rozkładane łóżko, okna z roletami oraz siedziska wypełnione pianką. Istotą auta ma być jego ekologiczny charakter. Wśród materiałów znajdziemy wiklinę, drewno, wełnę i elementy pochodzenia roślinnego.

Renault Hippie Caviar Concept
Wnętrze ma być praktyczne i ekologiczne

Wspomniane już łóżko ma 195 centymetrów długości i 145 centymetrów szerokości. Co ważne, można je przekształcić w kanapę. To mobilna konstrukcja, którą da się wysunąć i umieścić na zewnątrz pojazdu. Ciekawy gadżet. W aucie ma znaleźć się również segment z łazienka z prysznicem.

Pamiętajmy, że to model koncepcyjny. Renault zamierza jednak rozwijać gamę vanów tworzonych zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów. Niewykluczone więc, że podobny projekt trafi na drogi.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai Elantra 2021 - test

Hyundai Elantra łączy dwa światy. I robi to dobrze (test)

Hyundai Staria w Europie

Niespodzianka! Hyundai Staria trafił do Europy. Znamy ceny!