w

Renault Twingo R.S. na niemieckiej autostradzie. Jak szybko osiągnie v-max? (wideo)

Renault Twingo R.S. acceleration
Renault Twingo R.S. na niemieckiej autostradzie. Jak szybko osiągnie v-max? (wideo)

Francuski, miejski hot hatch poprzedniej generacji to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających niewielkiego samochodu z charakterem.

Renault Twingo R.S. w pierwszym wcieleniu skrywa pod maską benzynową jednostkę o pojemności 1,6 litra. Generuje ona 133 konie mechaniczne oraz 160 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Jej uzupełnienie stanowi pięciobiegowa przekładnia manualna, która przekazuje moc na oś przednią.

Nie są to imponujące wartości, ale francuskie autko waży zaledwie 1049 kilogramów, dlatego i tak można liczyć na dobre osiągi. Sprint do setki zajmuje 8,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 201 km/h. Do sieci trafiło nagranie, które przedstawia możliwości Renault Twingo R.S. na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości. Zobaczcie ten samochód w akcji:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katastrofa lotnicza Zielona Góra 2021

Katastrofa samolotu w Zielonej Górze. Do sieci trafiło nagranie (wideo)

DK14 wypadek motocyklisty maj 2021

DK14: Zderzenie motocyklisty z autem osobowym (wideo)