w

Renault Scenic E-TECH 2024 nadjeżdża. Francuzi nie rezygnują, ale zmienią koncepcję modelu

Renault Scenic E-TECH 2024

Minivany nie cieszą się już dużym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą SUV-ów i crossoverów, które przejęły ich rynek.

No cóż, aktualnie panujące trendy sprawiają, że design jest znacznie bardziej istotny, niż walory praktyczne – przynajmniej dla większości nabywców. Nawet wyższe koszty nie przekonują do rezygnacji z mody. Właśnie dlatego francuska marka zmienia koncepcję swojego kultowego modelu. Renault Scenic E-TECH 2024 będzie wciąż wszechstronnym samochodem, ale zdecydowanie nowocześniejszym od swojego poprzednika.

Dowodem na to jest Scenic Vision Concept, który został zaprezentowany minionej wiosny. Zapowiada on nowe wcielenie udanego modelu. Co ciekawe, przedstawiciele marki ujawnili, że projekt jest w 90 procentach gotowy do produkcji. To oznacza, że wersja koncepcyjna jest bliska tej, która trafi na rynek. I to cieszy.

Renault Scenic E-TECH 2024 – czego się spodziewać?

Na pewno udanej i odważnej stylistyki. Nowy design powinien przyciągnąć motoryzacyjnych estetów, którzy niechętnie patrzą na zwykłe minivany. Oświetlenie LED z grafikami, bezramkowe okna, futurystyczne felgi i masywne błotniki tworzą futurystyczną, a przy tym bardzo ciekawą całość.

Podejrzewamy, że we wnętrzu znajdą się rozwiązania znane z najnowszego Megane E-TECH oraz modelu Austral, który jest oficjalnym następcą Kadjara. To oznacza rozbudowane instrumenty cyfrowe, które zapewniają szerokie możliwości konfiguracyjne.

Renault Scenic Concept 2022

Renault Scenic E-TECH 2024 ma być przyjazny rodzinom, co oznacza wszechstronne wnętrze i sporą liczbę praktycznych rozwiązań. Dobrze, że projektanci nie zapomnieli o korzeniach.

Przypomnijmy, że wspomniany koncept posiada innowacyjny układ napędowy H2-Tech, który składa się z silnika elektrycznego (215 koni mechanicznych i wodorowych ogniw paliwowych (21 koni mechanicznych).

To wszystko połączono z baterią o pojemności 40 kWh. To niekonwencjonalna konfiguracja, jak na dzisiejsze standardy. Ważne jednak, ze efektywna. Zasięg ma wynosić blisko 800 kilometrów, co robi wrażenie.

Renault Scenic Vision Concept

Podejrzewamy, że Renault Scenic E-TECH 2024 będzie dostępne z napędami na jedną i obie osie. Powinno oferować od około 215 do 389 koni mechanicznych, co sugerują układy dostępne w Megane E-TECH i Nissanie Ariya.

Gabaryty auta będą bardzo zbliżone do zaprezentowanego konceptu. To oznacza, że długość sięgnie 4,5 metra. Premiera zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku, co oznacza, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć fotografie zakamuflowanych egzemplarzy testowych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapasy wiewiórki pod maską samochodu

Otworzyła maskę swojego Subaru. Znalazła tam horrendalną liczbę orzechów

Hyundai Santa Fe 2024 camo

Hyundai Santa Fe 2024 zaprezentowany w kamuflażu. Sylwetka przypomina przedłużonego Defendera