w

Renault może wstrzymać produkcję Łady. Francuzi mają 67 procent udziałów w Lada Auto Holding

Lada Niva Travel
Renault może wstrzymać produkcję Łady. Francuzi mają 67 procent udziałów w Lada Auto Holding

Ukraina jest wciąż atakowana, ale to Rosja najbardziej cierpi i cierpieć będzie w tej absurdalnej wojnie.

Kraje NATO i inni przywódcy światowych mocarstw zaczynają mówić jednym głosem. Co ważne, także duże koncerny motoryzacyjne włączają się do walki z agresorem. Robią to jednak gospodarczo, a nie militarnie. Ciosy trzeba zadawać na różnych frontach. Nie jest tajemnicą, że Renault może wstrzymać produkcję Lada Auto Holding jako główny udziałowiec.

Avtovaz czyli producent pojazdów Łada ogłosił w poniedziałek, że zawiesi niektóre linie montażowe z powodu globalnych niedoborów komponentów. Takie wieści przekazał portal Automotive News.

Lada Niva
Niektóre linie montażowe mają być zamknięte z powodu braku komponentów. Renault musi być ostrożne w swoich deklaracjach

Władze Renault muszą działać strategicznie i bezpiecznie dla interesów własnego koncernu przy jednoczesnym zachowaniu właściwej postawy wobec tragedii jaka dzieje się za wschodnią granicą Polski. Nikt z przedstawicieli francuskiej marki nie mówił o rosyjskiej inwazji, ale oczywistym jest, że argument związany z komponentami może dać takie same skutki, jak wycofanie eksportu aut.

To dopiero początek

Citroen, Audi, Mercedes-Benz, General Motors i kilka innych marek ogłosiło już wstrzymywanie dostaw swoich samochodów. Sytuacja narodu rosyjskiego staje się coraz bardziej dobitna. Wojsko traci morale, a kolejne państwa rezygnują ze wsparcia Putina. Najświeższe informacje mówią o tym, że Kazachstan odmówił pomocy militarnej Rosji.

Dramaty przeżywają zarówno rodziny ukraińskie, jak i rosyjskie. Trudno nazywać najeźdźców wyszkolonymi żołnierzami. Jak pokazują liczne nagrania, nierzadko są to młodzi Rosjanie, którzy nie zdawali sobie sprawy, na co się piszą.

Rosyjski naród odczuje skutki postawy swojego włodarza, co musi skończyć się obaleniem obecnych rządów. Bez względu na wynik, największym przegranym jest Rosja. I to na długie lata.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari 812 Superfast vs BMW M5 CS

Ferrari 812 Superfast bierze na celownik BMW M5 CS. Który model wygra na prostej? (wideo)

Ostrzał rosyjskiego czołgu

Rosyjscy żołnierze pośmiewiskiem świata. Brak paliwa, czołgi w błocie i ucieczka w krzaki