w

Renault Megane eVision Concept – nadjeżdża elektryczny crossover

Elektryczne Renault
Renault Megane eVision Concept

Francuska marka doskonale wie, że trzeba zacząć rozwijać gamę aut elektrycznych. Właśnie dlatego zaprezentowano koncept, który zapowiada zupełnie nowy model.

Nosi nazwę Renault Megane eVision Concept i według przedstawicieli marki jest w 95% gotowy do produkcji. Pod względem stylistycznym jest dynamicznie narysowanym crossoverem, który jest rozwinięciem designu kompaktowego brata z konwencjonalnej oferty. Wydaje się, że odmiana seryjna nie będzie aż tak bogato zdobiona. Duże prawdopodobieństwo, że zderzaki, klamki oraz wypełnienia świateł ulegną mniejszym lub większym zmianom.

Renault Megane eVision CMF-EV
Renault Megane eVision Concept bazuje na platformie CMF-EV

Wspomnijmy jeszcze o wymiarach. Francuski koncept ma 4210 mm długości, 1800 mm szerokości oraz 1505 mm wysokości. Bazuje na platformie CMF-EV, którą wykorzystają inne ekologiczne modele tego koncernu (np. Nisasn Ariya).

Renault Megane eVision Concept  zasięg
Elektryczne Renault zapewnia 450 km zasięgu

Kluczem jest jednak napęd. Silnik elektryczny generuje 217 km i 300 Nm. Tyle wystarczy, by osiągać setkę w 8 sekund. Dynamika to jednak kwestia drugorzędna. Liczy się bowiem zasięg. A ten jest naprawdę niezły – wynosi 450 km w trybie mieszanym (normy WLTP). Poruszanie się po samym mieście ma polepszyć ten rezultat o kolejne 50 km. To zasługa baterii o pojemności 60 kWh. Można ją ładować z mocą do 130 kW, co znacznie przyspiesza cały proces.

Dokładna data debiutu wersji produkcyjnej nie została jeszcze ujawniona. Najpewniej będzie to druga połowa przyszłego roku (jesień 21′).

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dacia Spring Electric 2021

Mamy to! Oto najtańsze auto elektryczne, czyli Dacia Spring!

Audi TT RS 40 years of quattro

Audi TT w cenie RS6? Tak, to limitowana seria