w

Renault Clio II Sport (172 KM)- Próba na niemieckiej autostradzie (wideo)

Renault Clio 2 Sport przyspieszenie
Renault Clio II Sport (172 KM)- Próba na niemieckiej autostradzie (wideo)

Niewielu pamięta, że francuski samochód miejski drugiej generacji był dostępny w bardzo ciekawej, charakternej wersji.

To oczywiście Renault Clio II Sport, które bardzo dyskretnie zdradza swój potencjał. Bystry wzrok dostrzeże jedynie felgi, delikatnie obniżone zawieszenie, inną fakturę grilla i większą końcówkę wydechu. No dobrze, są jeszcze wieloramienne felgi.

Wewnątrz też nie czuć ducha sportu. Pojawiły się jedynie fotele z lepszym podparciem bocznym oraz kilka aluminiowych wstawek i lakierowanych dekorów. Seryjny sleeper jest jednak czymś, co wzbudza pożądanie wielu fanów hot hatchy.

Przypomnijmy, że Renault Clio II Sport ma pod maską dwulitrowy, czterocylindrowy silnik benzynowy, który generuje 172 konie mechaniczne oraz 199 niutonometrów. Współpracuje z nim pięciobiegowa przekładnia manualna, która przekazuje cały potencjał na oś przednią.

Taka konfiguracja pozwala na osiąganie setki w 7,2 sekundy i rozpędzanie się do 220 km/h. Biorąc pod uwagę moc pojazdu, jest to bardzo dobry rezultat. Czy używana sztuka jest w stanie utrzymać dane fabryczne? Na to pytanie odpowie poniższy materiał, który ujawnia jeden z egzemplarzy francuskiego modelu. Próbę zrealizowano na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naturalny energetyk

Grinday Energik – Zdrowy suplement, który zastąpi kawę i energetyka (recenzja)

Toyota Corolla reklama 1999

Reklama Toyoty Corolli z 1999 roku – auta tam nie zobaczysz (wideo)