w

Renault 5 powróci jako hot hatch Alpine. Jest jednak pewien haczyk

Renault 5 Alpine 2022
Renault 5 powróci jako hot hatch Alpine. Jest jednak pewien haczyk

Francuzi zapowiedzieli strategię swoich kluczowych marek na najbliższą dekadę. Objęła ona także sportowego producenta.

Alpine ma skupić się na tworzeniu sportowych samochodów z elektrycznym napędem. Co ciekawe, jednym z modeli marki będzie Renault 5 godne czasów współczesnych. Czego możemy się spodziewać? Na pewno ekologicznego zespołu opartego na silniku na prąd.

Jak wynika z ostatnich wywiadów udzielonych przez przedstawicieli Alpine, ten samochód otrzyma napęd na przód – zgodnie z tradycją. Ma posiadać sporą liczbę cech, które charakteryzowały protoplastę.

Nie można jeszcze mówić o szczegółach technicznych, ale nie ma wątpliwości, że będzie to pojazd wyraźnie cięższy od swojego poprzednika. Ma jednak zapewniać pierwszą setkę w około sześć sekund, co napawa optymizmem.

Pozostaje mieć nadzieję, że osiągi pójdą w parze z dopracowanym układem jezdnym oraz zasięgiem, który umożliwi pokonywanie godnych dystansów na jednym ładowaniu. P

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini AL1

Oto pierwsze elektryczne Lamborghini. Ma dwa koła i rozpędza się do 25 km/h

Mercedes W123 Zender na sprzedaż

Ten klasyk może być Twój. Mercedes W123 280CE w unikatowej konfiguracji na sprzedaż