w

Rekordowy rok SEAT-a – w Polsce i na świecie

Hiszpańska marka dopisuje się do grona szczęśliwców 2018 roku. Odniosła bowiem sukces sprzedażowy na wielu rynkach – także w Polsce.

W minionym roku w naszym kraju sprzedały się 12 573 egzemplarze SEAT-a. To aż o 21,9% więcej niż w poprzednich 12 miesiącach. Na ten pokaźny wzrost wpłynęły odpowiednie warunki gwarancyjne, a także odmłodzona gama modelowa.

Globalny wynik też robi wrażenie – 517 600 sztuk. To o 10,5% więcej niż w roku wcześniejszym. Warto dodać, że jest to także najlepszy rezultat w historii hiszpańskiego producenta (dotychczasowy rekord został ustanowiony w 2000 r.: 514,8 tys.).

Liczba 2019 może okazać się jeszcze szczęśliwsza. Coraz więcej osób dowiaduje się bowiem o istnieniu Arony i do gamy dołączył flagowy SUV – model Tarraco. Istotna wydaje się też sportowa marka SEAT-a, czyli CUPRA, która oferuje już Atekę, a wkrótce dołączy do niej kolejny reprezentant. Nie można zapominać także o nowym Leonie, którego debiut zbliża się wielkimi krokami.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Infiniti QX Inspiration – nadchodzi nowe

Gdy zapomnisz ustawić dźwignię automatu na „P”… (Video)