w

Rejestracje nowych aut (sierpień 2023). Wyraźne wzrosty

Rejestracje nowych aut w sierpniu 2023
Rejestracje nowych aut w sierpniu 2023. Wyraźne wzrosty w Polsce

Choć niektórych może to zaskoczyć, polski rynek należy do naprawdę mocnych na tle licznych, europejskich krajów. Wystarczy dodać, że jesteśmy jednym z kluczowych klientów dla AMG. Poważnie.

Szerokie tendencje rynkowe też są optymistyczne, czego dowodzą rejestracje nowych aut w sierpniu 2023 roku. Polska zanotowała wyraźne wzrosty. Warto dodać, że siedem ostatnich miesięcy jest również na plusie.

Jak przekazał instytut SAMAR, w samym sierpniu zarejestrowano 36 178 samochodów osobowych i dostawczych. To wynik o 7,2 procenta lepszy, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Z kolei w ciągu siedmiu pierwszych miesięcy dowody wydano 311 239 pojazdom, co oznacza wzrost o dokładnie 10,8 procenta.

Rejestracje nowych aut – sierpień 2023

Warto też spojrzeć na marki. Toyota jest absolutnie bezkonkurencyjna. Dawno nie było tak wyraźnej przewagi lidera nad firmą zajmującą drugie miejsce. Toyota w samym sierpniu może pochwalić się 8733 rejestracjami, co jest prawdziwą deklasacją.

Na drugim miejscu znalazła się Skoda z wynikiem 3094 rejestracji. Podium dopełniła KIA, której samochody zostały zarejestrowane w liczbie 2796 sztuk. Pierwszą piątkę dopełnił Hyundai (2437 egzemplarzy) oraz Volkswagen (2436 sztuki).

>Najczęściej sprowadzane samochody używane. Liderem nie jest Golf ani Audi

Co ciekawe, kolejne trzy miejsca to marki premium. Szóste miejsce przypadło Audi (1840 egzemplarzy), siódme BMW (1817 egzemplarzy) i ósme Mercedesowi (1616 egzemplarzy). W pierwszej dziesiątce są także Dacia (1270 egzemplarzy) i Renault (992 egzemplarze). Jak widać, Polacy mają zróżnicowane potrzeby i takie też gusta.

Rejestracje nowych aut w sierpniu 2023
Toyota jest zdecydowaną liderką polskiego rynku

A które z modeli cieszyły się największą popularnością? Tutaj też brak zaskoczeń. Pierwsze miejsce zajęła Toyota Corolla (3241 sztuk), która znalazła niemal trzykrotnie więcej chętnych , niż Yaris (1291 sztuk) zajmujący drugie miejsce. Na pudle jest też Skoda Octavia (976 sztuk).

Nieco dalej, ale w pierwszej piątce znalazły się kompaktowe SUV-y z Korei Południowej: KIA Sportage (962 sztuki) oraz Hyundai Tucson (940 sztuk). W pierwszej dziesiątce znalazły się także Toyota Yaris Cross (905 sztuk), Toyota C-HR (854 sztuki), Volkswagen T-Roc (778 sztuk), Dacia Duster (728 sztuk) i Toyota Corolla Cross (719 sztuk).

Skąd tak duża popularność Toyoty? Trzeba przyznać, że oferta finasowania japońskiej marki jest bardzo dobra. Nabywcami są więc przede wszystkim firmy, co widać na drogach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi Q8 2024

Audi Q8 2024 (lifting). Jest diesel, a nawet dwa!

Jakie są korzyści z łączenia ubezpieczeń AC i OC

Jakie są korzyści z łączenia ubezpieczeń AC i OC w jednym Pakiecie?