w

Rasowa terenówka z karoserią Malucha!

Nikt nie ma wątpliwości, że Fiat 126p to najbardziej rozpoznawalny samochód w naszym kraju.

Nie jest istotne, czy masz 5 czy 85 lat – i tak wiesz jak wygląda Maluch. Takiej sztuki wielu z Was jednak nie widziało… Już na pierwszy rzut oka widać, że głównym nawiązaniem do kultowego modelu jest karoseria. Wzbogaciły ją bardzo poszerzone błotniki, które osłaniają ogromne koła. Płyta podłogowa to nieco zmodyfikowana, o 40 cm skrócona konstrukcja znana z Garbusa. Z kolei zawieszenie zyskało powiększone wahacze.

Warto dodać, że auto posiada także silnik z niemieckiego modelu. Uległ on jednak kilku poprawkom, które zaowocowały zwiększeniem skromnej mocy. Autor projektu zdecydował się także na dodatkowe osłony podwozia, które chronią wrażliwe elementy. Z kolei we wnętrzu pozostawiono jedynie niezbędne elementy.

W takiej konfiguracji kultowy Maluch jest z pewnością świetną zabawką do jazdy w terenie, ale też bardzo ciekawym projektem, który zwraca na siebie uwagę. Nie jesteśmy zwolennikami przeróbek, jednakże warto docenić dobrą robotę.

Więcej ciekawych projektów znajdziecie na facebookowym profilu Old’s Kool.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Silnik 2.5 TDI V6 (Audi) – opinie, problemy, awarie, eksploatacja

Volkswagen T-Roc – kolejne informacje