w

Racibórz. Nie wszyscy lokalni kierowcy przyzwyczaili się do nowego ronda… (wideo)

Na rondzie w lewo - Racibórz
Racibórz. Nie wszyscy lokalni kierowcy przyzwyczaili się do nowego ronda... (wideo)

Ronda są najbezpieczniejszymi formami łączącymi (nie tylko) prostopadłe odcinki jezdni. Trudno jednak mówić o pełnej skuteczności, jeżeli umiejętności kierowców pozostawiają wiele do życzenia.

Kolejny tego przykład dał nam Racibórz. Na na jednym z najnowszych tego typu obiektów w mieście dochodzi często do niepokojących manewrów. Trudno je uzasadnić, ponieważ sama konstrukcja jest prosta i przyjazna w użytkowaniu. Miejsce poprzedzają oczywiście znaki, dlatego nikt nie powinien mieć tu problemów. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Nie wszyscy lokalni kierowcy przyzwyczaili się do nowego ronda.

Kolejny tego przykładem jest osoba prowadząca starego Hyundaia i10. Na nagraniu z miejskiego monitoringu dokładnie widać, jak czerwony samochód skręca w lewo i jedzie pod prąd. W pewnym momencie zbliża się do ronda inny pojazd, którego kierowca na szczęście nie włączył się od razu do ruchu. Dostrzegł pojazd jadący w przeciwnym kierunku i zaczekał aż nie będzie na kursie kolizyjnym.

Na rondzie w lewo

Nie wiadomo, czy kierowca zorientował się, że jedzie pod prąd. Gdy napotkał kolejny samochód (jadący prawidłowo), postanowił go przepuścić. To było jedyne słuszne rozwiązanie. Potem opuścił rondo wjeżdżając na właściwą stronę jezdni.

Jego zachowanie mogło doprowadzić do poważnych konsekwencji – na przykład wypadku w wyniku zderzenia czołowego. Wydaje się, że taki kierowca raczej powinien udać się na ponowny kurs albo oddać swoje prawo jazdy dla bezpieczeństwa – swojego oraz innych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Perez Red Bull 2022

Kolejny kierowca F1 z nowym kontraktem. Perez i Red Bull Racing dalej razem

911 Turbo S vs M1000 RR and F1 RBR car

Mocarny pojedynek! Porsche 911 Turbo S zostało w tyle (wideo)