w

Przyszłość Roberta Kubicy – wszystko powinno rozstrzygnąć się w grudniu

Po doniesieniach medialnych z wielu zakątków świata, czas na powrót do potwierdzonych faktów. Robert wraz teamem Williams Martini Racing rozpoczyna testy opon Pirelli na torze Abu Dhabi.

Polak będzie jeździł przez dwa dni – wykona i poranną, i popołudniową sesję. Przedstawiciele zespołu starają się  dozować emocje i sugerują, że ostateczna decyzja zapadnie w okolicach Bożego Narodzenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Kubica pokaże swój poziom, to nie będzie cienia wątpliwości, że to on uzupełni miejsce obok Lance’a Strolla.

Teoretyczne szanse ma jeszcze Pascal Wehrlein, ale nasz Rodak musiałby nie pokazać się z dobrej strony – a taki scenariusz wykluczam. Williams zostawia sobie więcej czasu na podpisanie kontraktu, bo nie ma powodów do pośpiechu. Z czołowych graczy w F1, tylko oni dysponują wolnym miejscem, dlatego cała „decyzyjność” leży po ich stronie i nie ma żadnych nacisków. Poza tym, potrzebny jest czas na uzyskanie super licencji od FIA, którą musi posiadać każdy kierowca w stawce. Musimy więc jeszcze chwilę poczekać, ale z każdym dniem Robert jest bliżej powrotu.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rajdowe Lamborghini Gallardo w akcji! (Video)

Car Of The Year 2021 finalists

Car of the Year 2018 – znamy 7 finalistów!