w

Przyczepa kempingowa jak luksusowy apartament. Tu można żyć cały rok!

Luksusowa przyczepa kempingowa
Przyczepa kempingowa jak luksusowy apartament. Tu można żyć cały rok!

Turystyczne życie może mieć różne oblicza. Wersja budżetowa zakłada skromność, spontaniczność i tolerancję w kontekście dostępnych warunków do spania, spożywania posiłków i całej reszty.

Ta przyczepa kempingowa jest jednak przeciwieństwem takiego trybu. To propozycja dla wymagających i zamożnych zwolenników kempingu. Niektórzy stwierdzą, że to przesada, ale nikt nie powiedział, że luksus w takim wydaniu ma trafiać do dużej grupy osób.

Za prezentowany projekt odpowiada firma Ember Recreational Vehicles. To model Touring Edition przeznaczony na rok 2024. Występuje w dwóch wydaniach i jest przeznaczony do użytku dla czterech osób.

Przyczepa kempingowa marzeń?

Część dzienna wygląda wprost imponująco. Mamy tu salon, jadalnię i kuchnię z wysuwanymi segmentami. Sypialnia znajduje się po drugiej stronie – w przedniej części. Pomiędzy jedną a drugą strefą wkomponowano łazienkę.

Luksusowa przyczepa kempingowa
Przyczepa Ember Touring Edition

Przejdźmy teraz do detali. Model 29RS posiada sofę z wysuwanymi elementami. Są tu siedzenia kinowe, duży stół z krzesłami, oświetlenie nastrojowe i system sterowania EmberLink. W aneksie znajdziemy trzypalnikową kuchenkę, piekarnik, zlew ze stali nierdzewnej, a nawet wyspę.

Luksusowa przyczepa kempingowa
Przyczepa Ember Touring Edition

Wspomniana łazienka jest zaskakująco przestronna. Posiada porcelanową toaletę, świetlik z wentylatorem, prysznic oraz szafę, w której mogą zmieścić się pralka i suszarka. Model 29MRS dysponuje łóżkiem Murphy, które można przekształcić w siedzenia. W szybki sposób da się zmienić sypialnię w przestrzeń biurową.

Luksusowa przyczepa kempingowa
Przyczepa Ember Touring Edition

A co mamy z zewnątrz? Są tu panele słoneczne, przyłącze prysznicowe, 55-litrowy zbiornik świeżej wody, markiza z przyciemnianymi diodami LED oraz atrakcyjne felgi zintegrowane z oponami Goodyear Endurance.

>Luksusowa przyczepa kempingowa za milion. Obraca się jak pendrive (wideo)

Wśród opcji dodatkowych znajdziemy natomiast: klimatyzator, bezprzewodowe kamery (tylne i boczne), moduł fotowoltaiczny oraz dodatkowy akumulator litowo-jonowy.

Luksusowa przyczepa kempingowa
Przyczepa Ember Touring Edition

To wszystko znalazło się na lub w przyczepie o długości 10,6 metra i wysokości 3,5 metra. Tak to spora konstrukcja, która może wymagać od użytkownika planowania trasy. Wjazd z nią do centrum miasta może być jeszcze bardziej problematyczny, niż w przypadku TIR-a.

Niemniej jednak na pewno znajdą się zamożni chętni. Model 29RS kosztuje co najmniej 68 097 dolarów. Z kolei model 29MRS startuje od 69 442 dolarów. Fakt, to ogromne ceny, ale po dużej liczbie drogich kamperów na drogach można wywnioskować, że takie produkty mają swoich zwolenników.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW 2002 tii Manhart

Klasyczne BMW po wizycie u znanego tunera. Jest jeszcze lepsze

Mercedes-AMG G63 4x4 Mansory

Mercedes-AMG G63 4×4 Mansory. Powstanie tylko 10 takich „czołgów”