w

Przez głupotę stracił pół samochodu: Miał szczęście, że przeżył (Video)

Nagłe hamowanie przed ciężarówką
Przez głupotę stracił pół samochodu: Miał szczęście, że przeżył (Video)

Nieprzewidywalne i nielogiczne zachowania na drodze to niestety codzienność. Dotyczy to nie tylko Polski.

Niektóre sytuacje są tak kuriozalne, że trudno w nie uwierzyć. Uczestnicy ruchu potrafią w najmniej dogodnej chwili postąpić skrajnie niebezpiecznie, czego konsekwencją są liczne kolizje oraz wypadki.

Co ciekawe, czasami są to świadome działania. Wśród nich znajdziemy szeryfowanie polegające na blokowaniu jednego z pasów. To swego rodzaju próba wyznaczania pokrętnie rozumianej sprawiedliwości drogowej. Inne zdarzenia dotyczą nagłych decyzji, jakby miały one zaważyć o losie świata. Nie trzeba tłumaczyć, że to także bezmyślne działanie.

Nagłe hamowanie przed ciężarówką

Ten kierowca dopuścił się takiego zachowania. Jadąc skrajnie prawym na trzypasmowej drodze, zobaczył fragment nawierzchni, pozwalający na przedostanie się na jezdnię prowadzącą w przeciwnym kierunku.

Nie była to jednak „zawrotka” dla użytkowników drogi. Zanim jednak zdołał z tego (nieprzepisowo) skorzystać, wyhamował niemal do zera przebywając na lewym pasie. Tam też znajdowała się rozpędzona ciężarówka.

Wyhamowanie wielotonowego pojazdu okazało się niemożliwe. W wyniku tego doszło do zderzenia z osobówką. Sprawca zdarzenia miał spore szczęście, że stracił jedynie pół auta. Mógł z tego nie wyjść, gdyby niefortunnie uderzył w początek barierki. Zobaczcie to:

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potężna wyrwa w jezdni z winy drogowców

Drogowcy powinni za to zapłacić: Wyrwa w drodze niszcząca zderzaki i osłony (Video)

Nieudany popis szpanera w Porsche

Mistrz prostej w Porsche chciał przykozaczyć przed kolegą: Najadł się wstydu, bo objechało go kombi (Video)