w

Przechodzenie na czerwonym i „pozdrowienia” dla kierowcy. Tak to wygląda w Polsce (wideo)

Niekulturalny pieszy
Przechodzenie na czerwonym i "pozdrowienia" dla kierowcy. Tak to wygląda w Polsce (wideo)

Niestety, uczestnicy ruchu bardzo często lekceważą wszelkiego rodzaju przepisy, co prowadzi do poważnych konsekwencji.

W niektórych przypadkach trudno zrozumieć, jak można postępować w tak lekkomyślny sposób. Chodzi przecież o własne bezpieczeństwo. Oto kolejny tego przykład, który ujawnia przechodzenie na czerwonym. Co więcej, pojawiły się też „pozdrowienia” dla kierowcy.

Użytkownik samochodu jechał z normalną prędkością, gdy był na wysokości przejścia dla pieszych. Tam dostrzegł człowieka, który przechodzi przez pasy, mimo iż w tamtym momencie nie powinno go być w tym miejscu.

Kultura na poziomie dna

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy była to pani, czy jednak pan. To jednak bez znaczenia – przejawy głupoty nie są uzależnione od płci. Choć nagranie nie posiada dźwięku, można przypuszczać, że kierowca użył klaksonu, by ostrzec nieostrożnego uczestnika ruchu.

Przechodzenie na czerwonym
Takie zachowanie świadczy jedynie o braku kultury i lekkomyślności pieszego

Wtedy też zobaczył środkowy palec skierowany w jego stronę. Nie był to z pewnością gest przyjaźni. Pozostaje mieć nadzieję, że nagrywający zachował spokój i nie zdecydował się na konfrontacji.

Niektórzy z pewnością daliby się ponieść emocjom i zjechaliby na stację paliw, by wytłumaczyć pieszemu jego grzechy „po swojemu”. Pamiętajmy jednak, że jakiekolwiek przejawy agresji nigdy nie są dobrym rozwiązaniem.

W takich sytuacjach trzeba zachować czujność i zdrowy rozsądek. Tylko wtedy uda się uniknąć poważniejszych konsekwencji, które nie są nikomu potrzebne.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szalone wyprzedzanie na skrzyżowaniu

Za ten manewr stracił prawo jazdy. Może go czekać grzywna w wysokości 30 tysięcy złotych! (wideo)

Pomyliła gaz z hamulcem

Pani z Toyoty położyła stopę w złym miejscu. Przepchnęła Peugeota na przejście (wideo)