w

Projekt wnętrza DS Automobiles. „Kosmos coraz bliżej”

Projekt wnętrza DS Automobiles
Projekt wnętrza DS Automobiles. "Kosmos coraz bliżej"

Francuska marka premium stopniowo rozwija swoją gamę modelową. Wkrótce pokaże światu kolejne samochody, które będą konkurować z niemiecką trójką.

W znaczącej przewadze będą to modele elektryczne, które wykorzystają baterie litowo-jonowe. Jak będą wyglądały? Tego jeszcze nie wiemy, ale producent pokazał projekt wnętrza DS Automobiles, który w mniejszym lub większym stopniu może trafić do seryjnych modeli.

Patrząc na te zdjęcia można odnieść wrażenie, że już jesteśmy w przyszłości. Projektanci pozwolili sobie na coś więcej niż odwagę. Artysta powiedziałby, że to „wyrażanie siebie”, ale my w tym widzimy nieco szaleństwa.

Projekt wnętrza DS Automobiles

Wielka „ekranizacja” to aktualny trend, który nie każdemu przypadł do gustu. Fakt, wygląda to wszystko bardzo nowocześnie, ale nie jest tak komfortowe jak mieszanka dotykowych wyświetlaczy z fizycznymi przyciskami. Do tego, bo dezaktywacji widać odciski palców.

„Manifest projektowy” zawiera w sobie szereg niezwykłych motywów, które zostały podkreślone oświetleniem. Świetnym tego przykładem mogą być panele drzwiowe. Uwagę zwraca także brak tunelu środkowego. Ten zabieg zwiększył przestrzeń pomiędzy fotelami.

Projekt wnętrza DS Automobiles
Projekt wnętrza DS Automobiles. „Kosmos coraz bliżej”

Interfejs jest naprawdę nowoczesny. Jak można się domyślać, sterowanie multimediami jest możliwe również dzięki funkcji głosowej. Do dyspozycji użytkowników jest także dedykowany pilot.

>No to jazda: DS 7 Crossback E-Tense 4×4. Flagowy wariant jest premium i koniec

To wszystko rzeczywiście robi piorunujące wrażenie. Pytanie tylko, czy ma sens z perspektywy użytkowej? I tu pojawiają się uzasadnione wątpliwości. Nietrudno odnieść wrażenie, że producenci coraz częściej próbują „wymyślić koło na nowo”. A to ryzykowne posunięcie.

Najlepiej byłoby utrzymać rozwój technologiczny przy zachowaniu odpowiedniego poziomu ergonomii. Niestety, dziś już o to ciężko, czego przykładami są dotykowe przyciski na kierownicy i panele klimatyzacji poukrywane w interfejsach ekranów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyluzowany turysta na jezdni

Wyluzowany turysta na jezdni. „A w d**ie Cię ma” (wideo)

Caterham Project V

Caterham Project V nadjeżdża. To będzie cichy sportowiec