w

Próbowali ukraść samochód, ale trafili na wkurzonego kierowcę. Niemal zginęli pod kołami

Fatalna próba kradzieży auta
Próbowali ukraść samochód, ale trafili na wkurzonego kierowcę. Niemal zginęli pod kołami

Niektórzy złodzieje podejmują bardzo duże ryzyko, by ukraść samochód. Wśród nich są przestępcy, którzy decydują się na akcję, gdy właściciel lub kierowca przebywają w kabinie potencjalnej zdobyczy.

To oczywiście może się udać, jeżeli trafią na zszokowaną ofiarę, która wystraszy się broni. Wbrew pozorom nie jest to rzadkie zjawisko, szczególnie w Ameryce Południowej. Ta historia pokazuje jednak, że sami rabusie mogą występować w roli ofiar.

Próba kradzieży zakończona bólem i ucieczką

Tak też zdarzyło się w tej sytuacji. Pewni dwaj „ulicznicy” stanęli jednośladem przy ruchliwej ulicy. W pewnym momencie jeden z nich podszedł do szyby kierowcy i zaczął grozić mu bronią. Mężczyzna przebywający w kabinie nie zastanawiał się długo i ruszył przed siebie. Wtedy też zahaczył o sprzęt sprawców, który wpadł w inny pojazd.

Kierowca staranował przestępców
Przestępcy mieli szczęście, że nie zginęli pod kołami auta

Mężczyźni myśleli, że to koniec nieudanej akcji. Potencjalna ofiara postanowiła jednak wrzucić wsteczny i gdy nie spodziewali się zagrożenia wjechał w nich samochód. Niewiele brakowało i zginęliby pod jego kołami. Sprawcy nie mieli już zbyt dużego pola manewru. Spanikowali i uciekli – przy okazji sprawdzając, jak szybkie mają buty.

Oby zostali schwytani i ponieśli konsekwencje swoich działań. Oprócz tego powinni zostać obciążeni kosztami związanymi z wszystkimi wyrządzonymi szkodami. Przydałaby się też kara więzienia, a po wyjściu – dodatkowe prace społeczne.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Megane Grandtour E-TECH test

Praktyczna hybryda o spokojnym charakterze: Renault Megane Grandtour E-TECH (TEST)

Aznom Palladium 2020

Bogactwo nie zawsze dobrze wygląda. Ten samochód jest tego dowodem