w

Próbował uciekać na motocyklu. Policjant rzucił nim jak workiem ziemniaków (wideo)

Nieudana próba ucieczki na motocyklu
Próbował uciekać na motocyklu. Policjant rzucił nim jak workiem ziemniaków (wideo)

Wielokrotnie udostępniamy nagrania przedstawiające wątpliwe zachowania funkcjonariuszy, ale tym razem jest za co chwalić.

Pewien mężczyzna próbował uciekać na motocyklu. Okoliczności zdarzenia nie są jednak znane. Wiadomo jedynie, że policjant rzucił nim jak workiem ziemniaków, co skończyło nieudaną próbę ucieczki po terenie zabudowanym.

Na nagraniu świadka widać, jak użytkownik jednośladu wjeżdża na trawę. Można podejrzewać, że wyjechał poza jezdnię, ponieważ przeszarżował na zakręcie. Mundurowi wykorzystali okazję i zajechali mu drogę. Później było już tylko skuteczne unieruchomienie podejrzanego.

Policjant rzucił nim jak workiem ziemniaków

Taki sam los spotkał pasażera, który mógł nie mieć niczego wspólnego z pomysłem motocyklisty. Niemniej jednak stróże prawa nie mogli zastanawiać się, co zrobić. W takich okolicznościach najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest unieszkodliwienie w sposób bezpieczny dla zdrowia. Później można zadawać pytania…

Funkcjonariusze muszą być przygotowani na takie sytuacje, ponieważ nie brakuje nieodpowiedzialnych osób o nieznanych zamiarach. Nigdy nie wiadomo, co uciekający ma do ukrycia i co posiada. Lepiej więc dmuchać na zimne i jak najszybciej go zatrzymać – zanim ktoś ucierpi.

Policjant rzucił nim jak workiem ziemniaków
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego i błyskawicznie sprowadzili go na glebę, podobnie jak jego pasażera

Takie akcje policji są zawsze godne uznania. Zatrzymywanie niebezpiecznych użytkowników pojazdów realnie wpływa na poprawę jakości ruchu drogowego. Niektórzy nieodpowiedzialni kierowcy i motocykliści po obejrzeniu takiego nagrania mogą być mniej skorzy do łamania przepisów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładunek spadł z naczepy

Źle zabezpieczony ładunek spadł z naczepy. Dlatego lepiej zachować odstęp (wideo)

Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu

To mogło skończyć się dachowaniem. Refleks zapobiegł poważnym konsekwencjom (wideo)