w

Próbował powstrzymać złodziei przed kradzieżą auta. „Okładali go w czterech, ale przetrwał” (+18, wideo)

Próbował powstrzymać złodziei przed kradzieżą auta
Próbował powstrzymać złodziei przed kradzieżą auta. "Okładali go w czterech, ale przetrwał" (+18, wideo)

Dla takich przestępców nie może być żadnej taryfy ulgowej. Wsadzenie do więzienia tych osobników powinno być jedną z licznych kar, na które zasługują.

Do zdarzenia doszło w Connecticut (Stany Zjednoczone) na jednej z prywatnych posesji. Jej mieszkaniec dostrzegł zagrożenie i wybiegł z domu. Próbował powstrzymać złodziei własnymi rękoma. Musiał walczyć sam.

Na nagraniu widać czarnego Mercedesa, który zatrzymał się tuż obok nieruchomości. Z auta wybiegł zamaskowany mężczyzna, który postanowił wejść do Infiniti zaparkowanego na podjeździe. Nie przejmował się ani monitoringiem, ani wczesną porą.

Wszedł do kabiny i próbował odpalić. Coś jednak poszło nie tak. W końcu pojawił się właściciel pojazdu i zaczęła się walka z przestępcą. Właściciel wiedział, że ma kamerę, dlatego zdjął nakrycie głowy podejrzanego. Okazało się, że to młody, czarnoskóry mężczyzna.

Próbował powstrzymać złodziei – on kontra czterech

Po chwili podbiegł kolejny złodziej, który zamierzał pomóc koledze. Był jednak spanikowany i już miał zamiar się wycofać, gdy pojawił się trzeci przestępca. Na koniec dołączył jeszcze czwarty, który również bił mężczyznę.

Poszkodowany zdołał to przetrwać. Pomogła mu żona, która zaczęła krzyczeć, że dzwoni na policję. Czterech podejrzanych uciekło czarnym Mercedesem. Nie ma wątpliwości, że niemiecki sedan też pochodził z kradzieży.

Próbował powstrzymać złodziei przed kradzieżą auta
Złodzieje byli odważni w czterech, ale dzięki przytomnej reakcji właściciela posesji istnieje szansa ich złapania

Pobity mężczyzna nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia tożsamości i lokalizacji sprawców. Nie ma wątpliwości, że nagranie twarzy jednego z nich może bardzo pomóc.

Przestępcy z bez zastanowienia okładali właściciela pojazdu kopiąc i bijąc go rękami po twarzy. Robili wszystko, by ten ucierpiał. W takich sytuacjach zawsze pojawia się dyskusja na temat obrony własnej.

>Zuchwała próba kradzieży katalizatora. Sąsiedzi podjęli interwencję (wideo)

W Polsce nie można zrobić nic. Gdy złodziej zostanie pobity lub zamknięty, to może jeszcze oskarżyć właściciela danego mienia. Brzmi to wręcz absurdalnie. Niestety, pojawiają się pomysły podniesienia limitów kradzieży uznawanej za wykroczenia. To wszystko zmierza w złą stronę. Nie można tolerować złodziejstwa.

Nagranie może być uznane za wstrząsające, dlatego ostrzegamy, że osoby o słabych nerwach i wrażliwi czytelnicy mogą poczuć dyskomfort.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 procent chińskich marek ma mniej, niż 10 lat

58 procent chińskich marek ma mniej, niż 10 lat. Ekspansja samochodowa dopiero się zaczyna

Eko-terroryści spuszczają powietrze z opon

Eko-terroryści spuszczają powietrze z opon. Są kolejni poszkodowani