w

Problemów Tesli ciąg dalszy…

Kontrowersyjny tryb Autopilot stał się w ostatnim czasie tematem zagorzałych dyskusji.

tesla_model_s_fl_2016_1

Szanowany magazyn Consumer Reports wezwał producenta do tymczasowej dezaktywacji funkcji i zmiany jego nazwy na wskutek szeregu poważnych wypadków. W obszernym artykule można przeczytać, że zdaniem redaktorów cała medialna otoczka stworzona wokół systemu Autopilot wprowadza użytkowników samochodów w błąd, sugerując, że samochód faktycznie potrafi prowadzić się sam w każdej sytuacji. Nie jest to jednak prawdą – tryb wciąż wymaga wzmożonej czujności kierowców, a ręce z kierownicy można opuścić najwyżej na 3 minuty.

Niestety, wielu z nich nadużywa zaufania do jeszcze przecież raczkującej technologii – w sieci wielokrotnie pojawiały się filmy przedstawiające użytkowników Modelu S, którzy w czasie jazdy np. ucinali sobie drzemkę. Consumer Reports uważa, że Tesla wykorzystuje klientów w roli królików doświadczalnych dla jeszcze niedopracowanej funkcji i ostrzega pozostałych producentów przed podobnymi działaniami. Naszym zdaniem redaktorzy amerykańskiego magazynu mają sporo racji – pewne formy autonomizacji już się sprawdziły, jednak minie jeszcze sporo czasu, zanim samochody faktycznie będą potrafiły poruszać się zupełnie same z zachowaniem podstaw bezpieczeństwa.

 

Źródło: Motor1

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaguar D-Type z 1955 roku wystawiony na sprzedaż!

Wyjątkowe LaFerrari trafi na aukcję