w

Premiera Mustanga GT350

Stoisko Forda na tegorocznym salonie samochodowym w Los Angeles zostało zdominowane przez najmocniejszą wersję Mustanga. Czy GT350 będzie udanie kontynuować wspaniałe tradycje swoich poprzedników?

O debiucie samochodu nawiązującego do Mustangów tworzonych przez Forda we współpracy z legendarnym Carrollem Shelby’m pisaliśmy już kilka dni temu, ale dopiero teraz nadarzyła się okazja, by poznać GT350 w całej okazałości. Trzeba przyznać, że kultowe połączenie białego lakieru z dwoma niebieskimi pasami biegnącymi wzdłuż pojazdu wybitnie pasuje do obecnej generacji Mustanga. Pod maską pracuje 5.2 litrowe, wolnossące V8 generujące ponad 500 KM. W standardzie dostaniemy też sześciobiegową skrzynię manualną i dyferencjał o ograniczonym poślizgu, pozwalający lepiej wykorzystać możliwości modelu na torze. Sprzedaż rozpocznie się w 2015 roku – mamy nadzieję, że topowy Mustang trafi również do Europy.

 

Źródło: WCF, Ford

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Golf R Variant oficjalnie zaprezentowany

Galpin Auto Sport Rocket