w

Prawdziwy unikat! Subaru Impreza RB5 WR Sport na sprzedaż

Impreza RB5 for sale
Prawdziwy unikat! Subaru Impreza RB5 WR Sport na sprzedaż

Znalezienie pierwszej generacji tego modelu w bardzo dobrym stanie to trudna sztuka. W tym przypadku mamy do czynienia z prawdziwym unikatem.

Ten niezwykły samochód jest na sprzedaż w Hongkongu. To Subaru Impreza RB5 WR Sport z 1999 roku, które legitymuje się niskim przebiegiem. Jest jednak więcej powodów, dla których kolekcjonerzy zainteresują się tym modelem.

Hołd dla kierowcy

To limitowana edycja, która doczekała się 444 wyprodukowanych egzemplarzy, z których jedynie 170 otrzymało pakiet WR Sport. Warto dodać, że Subaru stworzyło tę konfigurację w hołdzie dla zmarłej gwiazdy WRC.

Subaru RB5 Richard Burns
Wyprodukowano zaledwie 444 egzemplarze w tej konfiguracji

Chodzi oczywiście o Richarda Burnsa, co zresztą sugeruje skrót RB w nazwie. Numer pięć to natomiast numer, który znajdował się na jego rajdówce. Wyjątkowy kierowca odszedł w 2005 roku w wyniku choroby (guz mózgu).

Wyjątkowy egzemplarz

Prezentowana wersja wyróżnia się unikatowymi, 17-calowymi felgami Speedline, drogowymi światłami PIAA z dedykowanymi osłonami, klimatyzacją, dywanikami i trybem szybkiej zmiany biegów Prodrive. Nie zabrakło również niebieskich siedzeń wykończonych alcantarą i zamszem.

Richard Burns Subaru Impreza Limited Edition
Auto jest utrzymane w fabrycznym stanie

Z kolei pakiet WR Sport obejmował m.in.: tylne skrzydło ze światłem stop, inną mapę silnika, zmodyfikowane orurowanie intercoolera. Kierowca ma do dyspozycji 237 koni mechanicznych oraz 350 niutonometrów momentu obrotowego.

Subaru Impreza RB5 cena
Samochód został wyceniony na niemal 100 tysięcy dolarów

Samochód zdołał pokonać przez 22 lata istnienia zaledwie 4000 mil, czyli niecałe 6000 kilometrów. Utrzymany jest w stanie fabrycznym. Warto dodać, że to sztuka nr 351. Potencjalny nabywca musi liczyć się z wydatkiem niemal 100 tysięcy dolarów, bo właśnie na tyle wyceniany jest ten samochód.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW R18 - dźwięk silnika

Jak brzmi bawarski cruiser? Jeżeli masz BMW R18, to nie potrzebujesz muzyki

CUPRA Formentor VZ5 2021

CUPRA Formentor VZ5 ma 390 KM. Śpiesz się, bo to seria limitowana