w ,

Prawdziwy potwór od Forda: Ten silnik generuje 1100 KM!

7.3 V8 Ford engine
Prawdziwy potwór od Forda: Ten silnik generuje 1100 KM!

Ekologia ekologią, ale wciąż istnieją silniki, które przyspieszają bicie serca fanów spalinowej motoryzacji. Oto jeden z nich.

Nie jest tajemnicą, że przemysł samochodowy zmierza w stronę pełnej hybrydyzacji, a następnie – elektryfikacji. Czy to dobrze? Zdania są podzielone, tym bardziej że wyprodukowanie pojazdu przyjaznego środowisku jest często niezbyt… przyjazne środowisku. Krótko mówiąc, natura i tak traci. Ważne jednak, by traciła jak najmniej i do tego ma dążyć cały świat motoryzacji.

Do tego etapu jeszcze daleko, dlatego spalinowi puryści dalej mają coś do powiedzenia. Wśród nich są inżynierowie Forda, którzy stworzyli genialne V8 o pojemności 7,3 litra. Niby nie jest jakaś unikatowa konstrukcja, ale…

Panowie z Merkel Racing Engines wycisnęli z niej 1114 KM, co jest zasługą głównie podwójnym turbosprężarkom. Brzmienie tego benzyniaka po prostu imponuje pod każdym względem. Zresztą, usłyszcie sami:

Warto przypomnieć, że seryjną wersję tego 7.3 V8 oferuje Ford F250 2020. Oryginalna konstrukcja generuje dokładnie 430 KM i 644 Nm momentu obrotowego. Nie są to porażające parametry przy takiej pojemności. Kluczem jest jednak odporność. Ten benzyniak został stworzony w taki sposób, by wytrzymać jak najdłużej.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bytom kolizja 3 maja i kubiny

Bytom: Kierowca nie uważał na lewoskręcie. Doprowadził do potężnego zderzenia

SEAT Leon 1.5 eTSI DSG FR test

Kompakt w hiszpańskim stylu: SEAT Leon 1.5 eTSI DSG FR ma kilka mocnych argumentów (TEST)