w

Pozornie lekkie zderzenie, a doprowadziło do dachowania. Fizyka jest nieubłagana (wideo)

Lwów czołówka marzec 2021
Pozornie lekkie zderzenie, a doprowadziło do dachowania. Fizyka jest nieubłagana (wideo)

Niskie prędkości nie są gwarantem pełnego bezpieczeństwa. Nawet w takich okolicznościach może dojść do poważnych zdarzeń drogowych.

Oto kolejny tego przykład – prosto z Lwowa. Na nagraniu widać, jak kierowca Citroena przemieszcza się wąską ulicą z samochodami zaparkowanymi po jego prawej stronie. W pewnym momencie z przeciwka nadjeżdża Volvo, którego użytkownik nie trzyma się właściwego toru jazdy.

Chwilę później oba samochody znajdują się kursie kolizyjnym. Mężczyzna prowadzący francuskie auto wyhamował praktycznie do zera, co znacznie zmniejszyło siłę zderzenia. Mimo tego, drugi uczestnik kolizji dachował.

Samochody uderzyły się pod takim kątem, że wytworzona energia i przeniesiony środek ciężkości zrobiły swoje. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 35-letni sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai Staria 2021

To nie jest marsjański łazik. To Hyundai Staria, czyli nowy van koreańskiej marki

GR Supra vs GR Yaris

Wyższa moc kontra napęd na cztery koła. Pojedynek sportowych Toyot: GR Supra kontra GR Yaris (wideo)