w

Pożegnalne edycje Land Rovera Defendera

Kultowa brytyjska terenówka po latach dzielnej służby przechodzi na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji Land Rover postanowił przygotować coś „ekstra” dla fanów modelu.

https://www.youtube.com/watch?v=4roB2KHK3PE

Produkcja Defendera dobiegnie końca w grudniu, a już od kwietnia będzie można zamawiać trzy specjalne wersje stworzone na bazie modeli 90 i 110. Pierwsza z nich – Heritage Edition, swoim wyglądem nawiązuje do pierwszych Land Roverów Series I i powstanie w liczbie 400 sztuk. Kolejnym wariantem jest kierowany do miłośników off-roadu Adventure Edition, który zostanie wyprodukowany w 600 egzemplarzach – cechuje się m.in. ułatwiającymi pokonywanie bezdroży oponami terenowymi i stosownymi osłony podwozia. Ostatnią z propozycji jest najbardziej luksusowa wersja Autobiography Edition, która otrzymała wykończone w pełni najwyższej jakości skórą Windsor wnętrze oraz wzmocniony do 150 KM i 400 Nm silnik. Ta wersja będzie oferowana tylko w wersji 90 Station Wagon i zapewne stanie się najbardziej popularna wśród kolekcjonerów, bo powstanie zaledwie 90 Defenderów w tej specyfikacji.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaki będzie nowy VW Phaeton?

Ariel Nomad oficjalnie