w

Potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych. „Przejeżdżałam tędy zawsze” (wideo)

Wypadek rowerzystki w Łukowie
Potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych. "Przejeżdżałam tędy zawsze" (wideo)

To, że ktoś 100 razy zaryzykuje i nic się nie stanie, nie oznacza, ze za 101. również wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Przekonała się o tym pewna kobieta, która 25 lipca około godziny 15:30 na ulicy Wojska Polskiego spowodowała bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe. Jego efektem było potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych.

Dyżurny otrzymał zgłoszenie i wysłał na miejsce patrol policji. Szybko okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwie kobiety. Pierwsza z nich była 33-latka prowadząca pojazd marki Kia. Drugą była 48-letnia użytkowniczka jednośladu.

Potrąceniu rowerzystki na przejściu dla pieszych

Gdy rowerzystka wjechała na pasy, biały samochód ruszył. To sprowokowało kurs kolizyjny. Kontakt z autem zakończył się wywróceniem i upadkiem na asfalt. Świadkowie sugerowali, ze kobieta uderzyła głową o nawierzchnię.

Potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych
Kobieta upadła na asfalt, ale na szczęście nie odniosła żadnych poważnych obrażeń

Okazało się, że kobieta nie doznała żadnych poważnych obrażeń. Kobieta użytkująca rower poinformowała policjantów, że zawsz tędy przejeżdża, czym nieświadomie przyznała się do winy. Funkcjonariusze poczuli ją informując o tym, że nie powinna przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Można to robić wtedy, gdy na drodze są wskazane przejazdy dla rowerów.

Policja prosi o ostrożność wszystkich użytkowników rowerów. Pamiętajmy, że wjeżdżając rowerem na pasy narażamy siebie na niebezpieczeństwo. Kierowca może nie zauważyć nagle wyłaniającego się jednośladu zmierzającego w prostopadłym do niego kierunku. Czas reakcji jest wtedy ograniczony.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kierowca TIR-a zajeżdża drogę

Szeryf drogowy blokował i spychał kierowców. Nie chciał, by ktoś wyprzedził jego TIR-a przed zwężeniem (wideo)

BMW K 1600 Grand America test

BMW K 1600 Grand America – Gdy podróżowanie na dwóch kołach ma zahaczać o luksus (test)