w

Potrącenie rowerzystki na przejeździe. 74-latki za kierownicami (wideo)

Potrącenie 74-letniej rowerzystki w Zielonej Górze
Potrącenie rowerzystki na przejeździe. 74-latki za kierownicami (wideo)

To kolejne niebezpieczne zdarzenie z udziałem osoby prowadzącej jednoślad po przejeździe rowerowym. Nie obyło się bez obrażeń wymagających interwencji medycznej.

Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego z Wiśniową w Zielonej Górze. Kobieta prowadząca samochód miejski skręcała w prawo. W tym celu musiała przeciąć przejście dla pieszych i wspomniany przejazd dla rowerów.

Na kursie kolizyjnym znalazła się rowerzystka, która zamierzała przejechać na drugą stronę. Niestety, obie kobiety nie dostrzegły w porę zagrożenia i doszło do potrącenia.

Użytkowniczka jednośladu upadła na asfalt. Na szczęście uniknęła wstrząśnienia mózgu, bo nie było kontaktu głowy z nawierzchnią. Spadła jednak na nadgarstek, który został złamany. A to oznacza, że zdarzenie trzeba kwalifikować jako wypadek.

 

Początkowo nie odczuwała jednak bólu. Gdy użytkowniczka japońskiego auta zaproponowała pomoc, poszkodowana odmówiła. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że obie kobiety są równolatkami – mają po 74 lata.

Poszkodowana zgłosiła się na policję dzień później i poinformowała o zdarzeniu. Funkcjonariusze zaczęli więc badać sprawę. Miejski monitoring nie oferował wystarczającej jakości, by odczytać numery rejestracyjne. Pomogło natomiast nagranie z autobusu, które pozwoliło na namierzenie kobiety.

Auto należy do córki sprawczyni. Kobiecie postawiono zarzut spowodowania wypadku i o dalszych czynnościach zadecyduje prokurator. Podejrzewamy, że skończy się utratą prawa jazdy. Niewykluczone, że kobieta otrzyma także grzywnę.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieoświetlony pijany pieszy na drodze po zmroku

Pijany pieszy na nieoświetlonej drodze. Uratowała go szybka reakcja kierowcy ciężarówki (wideo)

Audi RS2 tuning

Audi RS2 Abimelec Design. Coś dla Barbie w stylu retro