w

Potrącenie 11-latka na przejściu dla pieszych. Kierowca go nie zauważył (wideo)

Rypin potrącenie 11-latka
Potrącenie 11-latka na przejściu dla pieszych. Kierowca go nie zauważył (wideo)

To nagranie mrozi krew w żyłach, ale jest też dowodem na to, że wystarczy chwila roztargnienia, by doszło do bardzo poważnych konsekwencji na drodze.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia 2023 roku około godziny 7:30 na ulicy Willowej w Rypinie. Kamera monitoringu zarejestrowała moment, w którym został spowodowany wypadek. Na miejsce zostali wezwani policjanci.

Dzięki materiałowi wideo można ustalić przebieg całej sytuacji. 11-letni chłopiec przechodził przez przejście dla pieszych (najpewniej szedł do szkoły), gdy z wyraźną prędkością zbliżał się do niego pojazd. Kierowca samochodu użytkowego nie zauważył dziecka i doszło do potrącenia.

Chłopczyk wymagał hospitalizacji – z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jego stan nie jest znany. Pozostaje mieć nadzieję, że nie odniósł trwałych uszczerbków na zdrowiu.

Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 63-letni kierowca zagapił się podczas przejazdu przez skrzyżowanie. Wszystkie okoliczności będą teraz dokładnie weryfikowane. Sprawa najpewniej trafiła do sądu.

Komenda w Rypinie opublikowała nagranie ku przestrodze. Pamiętajmy, by edukować swoje pocieszy w zakresie ruchu drogowego. Zawsze przed wejściem na pasy należy sprawdzić, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd. Zawsze lepiej zaczekać, niż podejmować ryzyko.

Oczywistym jest, że bezapelacyjną winę ponosi kierowca, ale prawo nie zwróci ani życia, ani zdrowia. Konieczne są więc instynkt samozachowawczy oraz świadomość, które pomogą w uniknięciu taki lub podobnych zdarzeń drogowych.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gryfino Road Rage

To nie GTA San Andreas tylko Gryfino, ale kierowcy zachowywali się, jak w grze (wideo)

Kolizja na węgierskim skrzyżowaniu

Potężne zderzenie na skrzyżowaniu. „Zielone światło to żaden gwarant” (wideo)